Redaktor | Fotograf

Boat Tail nawiązuje do dawnych modeli marki i będzie wyprodukowany w ilości jedynie 3 sztuk. Jest najdroższym nowym samochodem na świecie.

Rolls-Royce od dawna jest ikoną prestiżu. Już zwykłe modele brytyjskiego producenta oferują niesamowity luksus i ekskluzywność, jednak niektórym to nie wystarcza. W takim przypadku, do gry wchodzą limitowane edycje. Ich dostępność jest znacznie bardziej ograniczona, a pozwolić sobie na nie mogą jedynie najbogatsi. Rolls-Royce właśnie zaprezentował limitowany do 3 sztuk model Boat Tail. Nawiązuje on do modeli z lat 20. i 30. Trzeba przyznać, że auto robi niesamowite wrażenie.

Rolls Royce Boat Tail

Boat Tail został zaprojektowany jako cabrio, jednak jest oparty na płycie najnowszego Phantoma. Znacznie wydłużono tył, którego linia nieco opada. Z tyłu znajdziemy lampy LED, które są bardzo małe i komponują z pozostałymi elementami stylistyki samochodu. Przód bardziej przypomina pozostałe modele Rolls-Royce’a. Zmienione zostały lampy, które także zostały rozciągnięte i zaokrąglone. Egzemplarz ze zdjęć został skonfigurowany z beżowym dachem i niebieskim kolorem karoserii. Jednak producent daje pełną dowolność szczęśliwym nabywcom auta.

Rolls Royce Boat Tail

Najciekawsze jest jednak to, co znajdziemy pod podnoszonymi panelami z tyłu. Boat Tail nie posiada standardowego bagażnika, znajdują się tam przygotowane wcześniej elementy. Po lewej znajdziemy kieliszki wraz z lodówką na szampana, a po prawej elementy zastawy stołowej. Limitowany Rolls-Royce jest więc przygotowany i na wyjazd na piknik i na użycie go jako wystroju kuchni. W tylnej części ukryto również stoliki oraz rozkładany parasol chroniący przed warunkami atmosferycznymi.

Rolls Royce Boat Tail

Za to wszystko klientom przyjdzie zapłacić niemałą sumę. Nowy Rolls-Royce będzie kosztował bowiem 28 milionów dolarów. Żadne nowe auto nie kosztuje więcej. Choć jedynie trzem szczęśliwcom przyjdzie kupić Rolls-Royce’a Boat Tail, miejmy nadzieję, że będziemy mogli oglądać te auta na różnych wystawach i eventach. Pod maską znajdziemy V12 o pojemności 6,75 litra i mocy 571 koni mechanicznych. Póki co nic nie wiadomo o designie pozostałych dwóch modeli. Oby jednak wyglądały tak dobrze, jak pierwszy wyprodukowany egzemplarz.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *