Redaktor | Fotograf

W obliczu nowej generacji klasy S Maybach, a także prawdopodobnej premierze Audi A8 w wersji Horch, BMW również musi podnieść standardy w swojej serii 7.

BMW serii 7 od zawsze było kojarzone z byciem sportową limuzyną, zapewniającą jednocześnie duży komfort. Jednak zazwyczaj był to wybór kierowców, którzy woleli sami kierować samochodem, a nie być wożonymi przez szofera. Prowadzenie serii 7 stoi na naprawdę wysokim poziomie, w związku z czym jeździ się nią bardzo dobrze. Jednak konkurencja znacznie rozwija się w kwestii wygody, komfortu i technologii. Oczywiście, BMW jest właścicielem marki Rolls-Royce produkującej jednak limuzyny w nieco innej, jeszcze bardziej luksusowej klasie.

BMW serii 7
Render: Kolesa.ru

BMW musi więc rozwijać się na własną rękę. Nowa generacja serii 7 powinna zostać zaprezentowana już w całkiem nieodległym terminie, w związku z czym prace nad nią muszą być już dość zaawansowane. Ostatnimi czasy doszło do wycieku danych dotyczącego wyposażenia, które prawdopodobnie znajdzie się na wyposażeniu nowej serii 7. W porównaniu do obecnej generacji na pokładzie ma znaleźć się między innymi podświetlany grill, podobny do tego z nowego X6, a ponadto drzwi otwierane automatycznie na przycisk, tak jak jest to rozwiązane w Rolls-Royce‘ach. Technologiczne rozwiązania mają objąć również nowy system półautonomicznej jazdy, a na pokładzie znajdziemy także reflektory laserowe.

BMW serii 7
Foto. Motor1

Komfort ma wzrosnąć także w środku, gdzie przewidziano znacznie bogatsze wyposażenie w drugim rzędzie siedzeń. Poza nowymi multimediami, auto ma oferować wygody i stopień regulacji taki jak ten dostępny z przodu. Za audio ma odpowiadać nowy, ulepszony system firmy Bowers&Wilkins, który już w obecnej generacji serii 7 gra naprawdę dobrze. W środku ma się znaleźć także nowe okno dachowe o nazwie Sky Lounge.

Foto. Motor1

Bawarska marka z pewnością będzie chciała nawiązać walkę z najlepszymi wersjami limuzyn konkurentów. W związku z tym, będzie się musiała naprawdę postarać, aby im dorównać. Ciekawą kwestią w przypadku nowej generacji serii 7 ma być również design, który może się mocno zmienić w stosunku do pozostałych modeli BMW. Prezentacja nowej generacji odbędzie się zapewne pod koniec tego roku lub na początku następnego. Nowa seria 7 ma wejść do produkcji latem 2022 roku.

Foto. Motor1 Render: Kolesa.ru

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *