Redaktor | Fotograf

Już niedługo przekonamy się, jak będzie wyglądało najprawdopodobniej nowe Porsche 911 GT3, które jest wstępem do mocniejszych wariantów w gamie producenta.

Nowa generacja Porsche 911 jest już z nami od pewnego czasu. Początkowo dostępne były jedynie odmiany S i 4S, jednak już niedługo potem dołączyło topowe Turbo S oraz podstawowa Carrera 2. Wciąż jednak w ofercie brakuje odmian z serii GT. W poprzedniej generacji dostępne było GT3 i GT3 RS, a po liftingu do gamy dołączyło GT2 RS, które było najmocniejszą 911 w historii. W przypadku 992 prawdopodobnie będzie podobnie. Początkowo do salonów trafi GT3, a następnie dołączą bardziej ekstremalne wersje.

Porsche 911 GT

Według ostatniej zapowiedzi Porsche, GT3 może zostać pokazane już bardzo niedługo. Data wyznaczona przez producenta to 16 lutego, jednak już teraz na mediach społecznościowych Porsche pojawił się teaser zapowiadający z czym możemy mieć do czynienia. Na pierwszy rzut oka widać światła z 911. W oczy rzuca się także masywny spoiler, podobny do tych, testowanych na egzemplarzach prototypowych na Nurburgringu. Jest to bez wątpienia duża zmiana w stosunku do poprzedniej generacji, gdzie spoiler w zwykłej odmianie GT3 nie był aż tak okazały.

Porsche 911 GT3

Możliwe również, że premierę będą miały dwa modele. Podobnie jak w poprzedniej generacji, również i tutaj Porsche może zdecydować się na prezentację modelu GT3 Touring, czyli w uproszczeniu modelu GT3 bez spoilera. Ciężko jednak przewidzieć plany producenta, ponieważ oba auta były już intensywnie testowane, natomiast na zapowiedzi znajduje się jedynie ten pierwszy. Oczywiście pod maską obu pracować będzie wolnossąca jednostka, rozwijająca ponad 500 koni. Napęd trafi jedynie na tylną oś.

Porsche 911 GT3

Premiera nowej GT3 odbędzie się oczywiście całkowicie online. Całość odbędzie się 16 lutego o godzinie 15. Zapewne informacje o nowym modelu trafią na wszystkie media społecznościowe producenta i główną stronę. Już niedługo przekonamy się czy warto było tak długo czekać i czy nowa generacja będzie godnym następcą generacji 991, która była naprawdę świetnym samochodem.

Źródło: materiały producenta Zdjęcia: Hubert Popiołek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *