Redaktor | Fotograf

Pomimo tego, że pierwszy SUV Ferrari nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, jego produkcja ruszy już niebawem. Niestety, jeszcze nie wiadomo co będzie pod maską modelu. Ferrari ma dużo opcji. Purosangue może otrzymać układ hybrydowy z silnikiem V6, turbodoładowane V8 lub wolnossące V12, jednak ten ostatni wariant jest raczej mało prawdopodobny.

Ferrari Purosangue budzi skrajne emocje. Z jednej strony, teraz niemal każdy producent ma w swojej ofercie SUVa, jednak Ferrari raczej kojarzy się z samochodami sportowymi. Niezależnie od tego, czy nam się to podoba czy nie, model już niedługo trafi do oferty. Oficjalna prezentacja zbliża się wielkimi krokami i prawdopodobnie nastąpi w ciągu kilku miesięcy. Niestety, Ferrari dobrze umie utrzymać wszelkie dane techniczne w tajemnicy. Wciąż nie wiemy co znajdzie się pod maską i jaki będzie ostateczny design Purosangue.

Produkcja Ferrari Purosangue rozpocznie się jeszcze w tym roku

To dziwne, ponieważ prace nad tym modelem rozpoczęły się już dobre kilka lat temu. Sam producent potwierdził, że wprowadzi SUVa do oferty już cztery lata temu. Jednak prace mocno się przedłużyły, a następca GTC4 Lusso wciąż nie jest dostępny na rynku. Nie wiemy nawet co znajdzie się pod maską Purosangue. Ferrari ma jednak sporo opcji, możliwe też, że zaoferuje kilka wariantów silnikowych. Prawdopodobnie podstawą będzie V6 z dodatkowym silnikiem elektrycznym lub turbodoładowane V8.

Produkcja Ferrari Purosangue rozpocznie się jeszcze w tym roku

Raczej mało prawdopodobne jest wprowadzenie do oferty wolnossącego V12, ponieważ takiej jednostki nie oferuje żaden z konkurentów. Ani Urus, ani DBX nie mają jednostki większej od V8 w ofercie. Zwłaszcza w obecnych czasach zastosowanie dużego silnika do auta, które prawdopodobnie zostanie hitem nie ma większego sensu, ponieważ znacznie zwiększy emisje całej gamy modelowej. Niezależnie od wybranej przez Ferrari opcji, Purosangue powinno rozwijać około 800 koni mechanicznych. O wszystkim przekonamy się już niedługo. Premiera powinna nastąpić za około pół roku, produkcja zacznie się przed końcem tego roku. W związku z tym, SUV Ferrari pojawi się na drogach prawdopodobnie na początku 2023 roku.

Render: Carscoops

Foto. Hubert Popiołek

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *