Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W Unii Europejskiej przepisy wymagają posiadania tablicy rejestracyjnej na przodzie pojazdu. Dotyczy to również samochodów sportowych, o czym przekonał się właściciel Bugatti Chiron Super Sport 300+

Od zawsze powstaje konflikt pomiędzy właścicielami sportowych samochodów, a policjantami, którzy egzekwują przepisy dotyczące posiadania tablicy rejestracyjnej na przodzie pojazdu. W przypadku takich samochodów jak Ferrari czy Lamborghini względy estetyczne sprawiają, że samochody lepiej wyglądają bez przedniej tablicy, ale jeśli właściciele decydują się na jej niezakładanie, to muszą liczyć się również z konsekwencjami. Przekonał się o tym właściciel Bugatti Chiron Super Sport 300+, który w Londynie poruszał się bez tablicy z przodu. Choć Wielka Brytania nie jest już w Unii Europejskiej, to przepis dotyczący tablic rejestracyjnych pozostaje w użyciu, o czym należy pamiętać.

Bugatti Chiron Super Sport 300+ powstał w 30 egzemplarzach, a koszt jednego z nich to minimum 3,5 miliona euro netto. Zgadnijcie, ile wynosi mandat za brak przedniej tablicy? Otóż jest to kwota w wysokości 100 funtów, czyli około 500 złotych, zatem właściciel tego pięknego Bugatti raczej nie odczuł w kieszeni braku takiej gotówki. Co ciekawe, powstało tylko 8 Bugatti Chiron Super Sport 300+ w wersji z kierownicą po prawej stronie. To też sprawia, że zatrzymany egzemplarz jest jeszcze bardziej unikatowy. W sieci nie brakuje komentarzy, które mówią, że tak naprawdę do zatrzymania doszło, aby policjanci mogli się bliżej przypatrzeć samochodowi. Jak to mówią, każda okazja jest dobra. 

Bugatti Chiron Super Sport 300+ zatrzymany przez policję za brak tablicy

Jeśli chodzi natomiast o samego Chriona SS 300+ to jest to wersja, która przekroczyła barierę 300 mil na godzinę. Samochód pojechał dokładnie 304,773 mph, czyli 490,484 km/h! W samochodzie wprowadzono szereg modyfikacji, a całe nadwozie wydłużono aż o 25 centymetrów. Zwiększono również moc o 100 koni mechanicznych do równych 1600. Każdy Chrion SS 300+ wykonany jest z włókna węglowego w kolorze czarnym i ozdobiony pomarańczowym pasem wyścigowym. Co ciekawe, włókno węglowe znajduje się nawet na wycieraczce szyby. Nie da się ukryć, że ta wersja jest naprawdę na najwyższym poziomie luksusu i tylko nieliczni mogą sobie pozwolić na jej zakup.

Źródło: TheTFJJ

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *