Trzy modele brytyjskiego producenta – Aston Martin Vantage, DB11 i DBS Superleggera – doczekają się w przyszłym roku poważnych zmian.

Aston Martin w ostatnim czasie przechodzi przez naprawdę sporą rewolucję. Wszystko zaczęło się od kupienia udziałów w brytyjskiej marce przez kanadyjskiego biznesmena Lawrence’a Strolla. Jedną z pierwszych decyzji Astona ze Strollem na pokładzie było wykupienie od teamu Racing Point licencji na starty w Formule 1. Nie było w tym ruchu przypadku, gdyż w Racing Point, a teraz w Aston Martin Aramco Cognizant F1 Team (dość długa nazwa zespołu, jak na F1) ściga się syn Lawrence’a, Lance Stroll. Nie oznacza to jednak, iż kwestie Astona Martina jako producenta samochodów zostały zaniedbane. I w tej materii wiele dzieje się w Gaydon, a już za niedługo spore zmiany mają otrzymać aż trzy modele Brytyjczyków – Aston Martin Vantage, DB11 oraz DBS Superleggera.

Wprowadzenie zmian w tych trzech samochodach potwierdził w poniedziałek sam Stroll, który zapowiedział, że możemy dość mocno zaskoczyć się nowym wydaniem tychże aut.

W przyszłym roku będziecie pod wielkim wrażeniem naszych nowych przedniosilnikowców. Nie będą one posiadać żadnych podobieństw względem obecnych samochodów.

Lawrence Stroll
Aston Martin Vantage DBS Superleggera

Nie da się ukryć, iż jest to bardzo odważna teza. Oznacza to oczywiście, iż dostaniemy od Astona coś więcej niż tylko zmianę systemu info-rozrywki na swoje autorskie rozwiązanie (do tej pory Aston Martin korzysta z rozwiązania Mercedesa), która już wcześniej była planowana na wspominany już rok 2023. W grę wchodzi więc z pewnością rewolucja stylistyczna wszystkich tych trzech modeli, a także – co oczywiście w żaden sposób nie zostało potwierdzone – spore zmiany pod kątem technologicznym.

Bardzo ważną informacją dla fanów marki z Wysp Brytyjskich jest niewątpliwie fakt, iż pod maską samochodów zostaną silniki 5.1 V12 i 4.0 V8, co wcale nie było takim pewnikiem mając na uwadze kolejne zaostrzenie przepisów dotyczących emisji spalin w Unii Europejskiej. Stroll bez dwóch zdań narobił nam sporych apetytów, zapowiadając nowego Vantage’a, DBS Superleggerę oraz DB11 w taki oto sposób.

Aston Martin Vantage

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *