Redaktor | Fotograf

Silnik V12 i Aston Martin to jedne z najlepszych połączeń w świecie motoryzacji. Unikatowa jednostka napędza obecnie model DB11 i DBS. Niestety, w związku z tym, w jakich czasach żyjemy, nie przeżyją one długo. Aby godnie pożegnać 12-cylindrową jednostkę, Aston Martin przygotował model DBS 770 Ultimate. Powstanie jedynie 300 sztuk w wersji coupe i 199 cabrio. Wszystkie zostały już sprzedane.

Aston Martin DBS Superleggera to jeden z najbardziej udanych modeli w historii marki. Uwydatnia on wszystkie cechy marki, a pod maską znajdziemy silnik V12. W związku z tym na jego kupno zdecydowało się wiele osób. Niestety, produkcja DBS dobiega końca, a z nim także legendarnej jednostki z 12-cylindrami. Na otarcie łez, Aston Martin przygotował edycję specjalną Ultimate, która odznaczy się wieloma zmianami technicznymi i stylistycznymi. Przede wszystkim będzie jednak znakomitym zakończeniem historii modelu DBS z silnikiem V12.

Aston Martin DBS 770 Ultimate - edycja na pożegnanie silnika V12

Z zewnątrz nowy model będzie można poznać przede wszystkim po nowych, 21-calowych felgach. Wyglądają one spektakularnie. Na masce pojawił się nowy wlot powietrza, który pomaga chłodzić ogromny silnik. Z przodu w oczy rzuca się także nowy splitter, natomiast z tyłu za poprawę aerodynamiki odpowiada większy dyfuzor. W porównaniu do standardowego DBS-a wiele elementów wykonano z włókna węglowego. Ultimate otrzymał między innymi lusterka i dyfuzor z tego materiału. We wnętrzu pojawiły się bardziej sportowe fotele i oznaczenia wersji specjalnej.

Aston Martin DBS 770 Ultimate - edycja na pożegnanie silnika V12

Pod względem technicznym, DBS Ultimate 770 przyniesie przede wszystkim większą moc. Względem zwykłej wersji wzrosła ona o 45 koni. Udało się to osiągnąć przede wszystkim dzięki zwiększeniu ciśnienia doładowania. Zawieszenie stało się nieco sztywniejsze, aby poprawić prowadzenie w zakrętach. Ponadto Aston Martin zadbał o nieco lepsze hamulce, aby sprawniej hamować z większych prędkości. Produkcja modelu zostanie ograniczona do zaledwie 300 sztuk wersji coupe i 199 wersji cabrio, czyli Volante. Warto wziąć pod uwagę, że wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane. Pierwsze auta trafią do klientów latem tego roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *