Redaktor | Fotograf

To, że Aston Martin tworzy najpiękniejsze auta na rynku, wiemy nie od dziś. Jednak z każdym kolejnym modelem, brytyjski producent udowadnia, że potrafi podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Model DBS Volante sam w sobie prezentuje się świetnie. Aston Martin właśnie pokazał limitowaną wersję DBS 770 Ultimate Volante 2023. Powstanie jedynie 199 egzemplarzy.

Aston Martin DBS to jeden z najciekawszych modeli w swoim segmencie. Ogromny silnik V12 i niebanalna stylistyka przyciągają klientów. Na podstawie popularności modelu, brytyjski producent pokazał także nieco mocniejszą odmianę 770 Ultimate. W przypadku modelu w wersji coupe Aston Martin przewidział produkcję 300 egzemplarzy modelu. Brytyjski producent zaprezentował właśnie odmianę cabrio, czyli model DBS 770 Ultimate Volante 2023. Auto będzie jeszcze bardziej limitowane. Powstanie jedynie 199 egzemplarzy modelu.

Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante 2023 zaprezentowany

Łatwo będzie je rozpoznać z zewnątrz. Wyróżnikiem odmian DBS 770 są przede wszystkim nowe wzory felg. Mają one rozmiar 21 cali, w związku z czym robią wrażenie. Można je zamówić w kolorze srebrnym i czarnym. Specjalne odmiany charakteryzują się też oznaczeniami edycji specjalnej, a także tabliczką z numerem wyprodukowanego egzemplarza w środku. Lakier może być wybrany dowolnie, podobnie jak w przypadku innych elementów nadwozia i wyposażenia. Jak zwykle w przypadku marki Aston Martin do wykończenia wykorzystano wiele kilogramów włókna węglowego, który można znaleźć zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Całość prezentuje się bardzo dobrze.

Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante 2023 zaprezentowany

Pod względem technicznym, DBS 770 Ultimate Volante 2023 wyróżni się wyższą mocą. Tak jak sugeruje nazwa, będzie to aż 770 koni mechanicznych. Silnik to wciąż konstrukcja Astona Martina o pojemności 5,2 litra oraz w układzie V12. Maksymalny moment obrotowy to 900 niutonometrów. Całość trafia na tylne koła, co oznacza, że Aston Martin będzie miał problemy z trakcją przy starcie. Ściśle limitowana produkcja na poziomie 199 sztuk została już wyprzedana. Szczęśliwcy z pewnością będą trzymać swoje auta pod kocem, bo ich wartość może rosnąć.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *