Redaktor | Fotograf

Lifting Alfy Romeo Giulii i Stelvio nastąpił już jakiś czas temu. Włoski producent nie pokazał jednak, jak zmieni się najbardziej emocjonująca odmiana w gamie, czyli Giulia i Stelvio Quadrifoglio 2023. Nastąpiło to właśnie teraz. Dużego zaskoczenia nie ma, ponieważ wiele elementów jest wspólnych ze standardowym modelem. Wraz z debiutem modelu po liftingu, Alfa Romeo pokazała też specjalną limitowaną wersję.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio to jedne z najciekawszych aut na rynku. Przede wszystkim mają one narwany charakter, który ciężko uświadczyć w innych nowoczesnych samochodach. Niedawno Włosi pokazali lifting swoich kluczowych modeli. Dotyczył on jednak jedynie standardowych odmian, które zmieniły się dość znacznie. Teraz Alfa Romeo przedstawiła odświeżone modele Giulia i Stelvio Quadrifoglio 2023. Zmiany nie są rewolucyjne, jednak auta prezentują się znacznie lepiej. Wraz z premierą, Alfa Romeo wprowadziła nową limitowaną edycję, która świętuje stulecie loga czterolistnej koniczynki na włoskich autach.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio 2023 zaprezentowane

Z zewnątrz odmiany Quadrifoglio zmieniły się praktycznie identycznie, jak ich standardowe odpowiedniki. Uwagę zwracają przede wszystkim nowe lampy LED Matrix, które mają znacznie bardziej agresywne wypełnienie. W przypadku limitowanej edycji Giulia otrzymuje felgi w rozmiarze 19 cali, a Stelvio w rozmiarze 21 cali. Obydwa auta otrzymają złote zaciski, a także specjalne oznaczenia, dzięki czemu łatwo je rozpoznamy. Włókno węglowe pojawia się przede wszystkim na lusterkach, a także na grillu, znajdziemy je także we wnętrzach obu aut.

Alfa Romeo Giulia i Stelvio Quadrifoglio 2023 zaprezentowane

Równie ciekawie jest pod względem technicznym. W przypadku standardowych odmian Quadrifoglio nie zmieniło się nic, jednak wersje specjalne mają kilka ciekawych rozwiązań. Przede wszystkim jest to wyższa o 10 koni mechanicznych moc. Ich silnik V6 2.9 rozwija więc moc 520 koni mechanicznych. Obydwa modele otrzymają także dyferencjał prosto z modelu Giulia GTA. W standardzie znajdzie się też układ wydechowy firmy Akrapovic. Dzięki temu auta brzmią znacznie lepiej i łatwo je odróżnić. Powstanie jedynie sto sztuk Giulii i Stelvio w odmianie specjalnej na stulecie logo Quadrifoglio.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *