Redaktor | Fotograf

Pomimo tego, że SUV-y nie kojarzą się zbytnio ze światem wyścigów, wielu producentów próbuje im nadać kilka sportowych cech. Dobrym przykładem jest Aston Martin DBX707 AMR23 Edition. Nowa edycja specjalna nawiązuje do brytyjskiego zespołu w Formule 1 i wyróżni się przede wszystkim stylistyką. Moc 4-litrowego V8 pozostanie bez zmian.

Aston Martin jest nie tylko uznanym producentem samochodów. Brytyjczycy całkiem nieźle radzą sobie w Formule 1, a ich auta produkcyjne często do tego nawiązują. Zazwyczaj otrzymują one oznaczenie Aston Martin Racing. Nie inaczej będzie w przypadku najnowszego modelu z tej serii. Tym razem jest to jednak SUV, czyli przedstawiciel segmentu, który nie kojarzy się ze sportem. Na rynek właśnie trafia Aston Martin DBX707 AMR23 Edition. Specjalna odmiana wyróżni się przede wszystkim oryginalną stylistyką nawiązująca do zespołu Formuły 1, a także swoją unikatowością. Niestety, zmian technicznych nie będzie zbyt wiele.

Aston Martin DBX707 AMR23 Edition wyróżni się przede wszystkim malowaniem, dzięki któremu łatwo będzie go odróżnić od innych odmian. Aston Martin przy tworzeniu modelu skorzystał ze swojego oddziału Q, który zajmuje się przede wszystkim indywidualną customizacją aut. Lakier to Podium Green, który jest jednym z najładniejszych odcieni zielonego. Dla kontrastu, do wykończenia detali nadwozia wykorzystano limonkowy lakier. Barwy pochodzą z fabrycznego zespołu Astona Martina. Auto wyróżniają też masywne zaciski w kolorze Racing Green.

Równie ciekawie jest w środku, gdzie Aston Martin zastosował kontrastowe przeszycie w limonkowym kolorze. Fotele również nawiązują do barw zespołu Formuły 1, ponieważ są wykończone częściowo ciemnozieloną skórą. Całość uzupełnia ogromna ilość włókna węglowego. Aston Martin DBX707 AMR23 Edition korzysta z napędu żywcem wziętego ze standardowego modelu. W związku z tym pod maską pracuje silnik 4.0 V8 o mocy 707 koni mechanicznych. DBX to obecnie najszybszy SUV na rynku pod względem prędkości maksymalnej. Może rozpędzić się aż do 310 kilometrów na godzinę, a setkę osiąga w 3,2 sekundy.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *