Redaktor | Fotograf

Brabus słynie z ciekawych i szalonych projektów opartych na Mercedesach. Nie inaczej jest teraz, ponieważ tuner stworzył specjalną G-Klasę Deep Blue 900. Wchodzi ona w skład pakietu wraz z łodzią i zegarkiem. Cena całości jest niewyobrażalnie duża, jednak można kupić też sam samochód, który charakteryzuje się świetnymi osiągami jak na SUV-a.

Mercedes Klasy G to bez wątpienia jedno z najpopularniejszych aut modyfikowanych przez niemieckiego tunera Brabus. Nie ma się jednak czemu dziwić, ponieważ obecnie ciężko wyróżnić się zwykłą odmianą G63 AMG. Na drogach jest ich już tak dużo, że na ich widok ludzie przechodzą obojętnie. Brabus oferuje niezliczone pakiety tuningowe dla G-Klasy i po raz kolejny przechodzi samego siebie. Tym razem na rynek trafi Brabus Deep Blue 900. Nazwa to nie przypadek, ponieważ auto będzie oferowane w pakiecie z łodzią i zegarkiem. Wszystko będzie jednak można kupić osobno.

Brabus Deep Blue 900 - G-Klasa jako dodatek do łodzi i zegarka

Jeśli chodzi o samą G-Klasę Deep Blue 900, Brabus zadbał, aby auto faktycznie nawiązywało do głębin morskich. Przede wszystkim jest to nowy, ciemnoniebieski kolor. Brabus nie zdecydował się na kontrastujące dodatki w postaci chromów, a raczej wybrał czarne wykończenia obramowań okien, a także elementy aerodynamiczne z włókna węglowego. Nie jest to jednak sposób na obniżenie wagi, a raczej sprawienie, że G-Klasa będzie prezentowała się dużo lepiej. Jak w przypadku innych Brabusów 900, również tutaj zastosowano bodykit Widestar z licznymi wlotami powietrza. Wiele zmian nastąpiło również w środku, gdzie Brabus zastosował ciemnoniebieskie skóry.

Brabus Deep Blue 900 - G-Klasa jako dodatek do łodzi i zegarka

Pod względem technicznym, Brabus Deep Blue 900 korzysta z tych samych rozwiązań, co inne G-Klasy o tej mocy. Pod maską znajdziemy więc silnik 4.5 V8 o mocy 900 koni mechanicznych. Przyspieszenie do setki zajmuje jedynie 3,7 sekundy. Jeśli chodzi o łódź, która także jest częścią zestawu, nosi ona nazwę Brabus Shadow 900 Sun-Top Deep Blue Signature Edition. Jak sama nazwa wskazuje, również ona rozwija aż 900 koni mechanicznych. Ostatnim elementem zestawu jest zegarek Brabus Blue Shadow Edition. Cena całego pakietu to niemal 1,2 miliona Euro. Jeśli zdecydujemy się na zakup samej G-Klasy, będziemy musieli przygotować 500 tysięcy Euro.

Fot. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *