Redaktor | Fotograf

Sposobów na zdobycie rozgłosu jest bez wątpienia wiele. Jednym z mniej rozsądnych, jednak na pewno skutecznych, jest niszczenie samochodów. Właśnie w tym specjalizuje się Mihail Litvin – rosyjski vloger, który ma już na swoim koncie kilka spektakularnych destrukcji. Nieco ponad rok temu zasłynął z podpalenia Mercedesa-AMG GT 63S, natomiast teraz przyszła pora na inną niemiecką markę, czyli BMW. M5 Competition zostało zniszczone w celu uczczenia pamięci jego zmarłego kolegi.

W obecnych czasach ciężko wybić się w internecie. Trzeba być naprawdę pomysłowym, aby zdobyć rozgłos. Bez wątpienia jednym ze skuteczniejszych sposobów jest podpalanie drogich samochodów. Zasłynął z tego rosyjski vloger Mihail Litvin. W październiku 2020 roku stwierdził, że dobrym pomysłem będzie spalenie Mercedesa-AMG GT 63S. Teraz przyszła pora na BMW M5 Competition, które nawet nie było jego. Należało do jego znajomego. Oficjalny powód to uczczenie pamięci zmarłego kolegi, który zginął kilka miesięcy temu w wypadku samochodowym w Moskwie.

Litvin dokonał podpalenia w bardzo spektakularny sposób. Na filmie widać, że wystrzeliwuje strzałę w stronę M5, które po chwili staje w płomieniach. Niestety, auto niemal doszczętnie spłonęło, a następnie zostało wysadzone. Wydaje się jednak, że są nieco bardziej szlachetne sposoby na uczczenie pamięci zmarłej osoby, niż niszczenie samochodu za setki tysięcy złotych. Poza spaleniem dwóch samochodów, rosyjski vloger zasłynął także ze zniszczenia salonu Porsche. Dokonał tego wjeżdżając przez przednią szybę elektrycznym Taycanem Turbo S, ponieważ ponoć pomylił pedały.

BMW M5 Competition podpalone płonącą strzałą przez rosyjskiego vlogera

BMW M5 Competition po liftingu to bez wątpienia jedno z najciekawszych aut na rynku, jednak nie jest najwyższym modelem w gamie. Jest nim jeszcze droższy i bardziej bezkompromisowy CS. Oba modele mają pod maską podwójnie turbodoładowane V8. Competition rozwija 625 koni mechanicznych, a do setki przyspiesza w nieco ponad 3 sekundy. Prędkość maksymalna może wynosić opcjonalnie 305 kilometrów na godzinę. Całe szczęście to nie CS został wybrany przez Litvina jako cel do spalenia.

Film: ЛИТВИН

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *