Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

O połączeniu Fiata 500X z 500L mówi się od jakiegoś czasu, ale pierwszy podgląd na to jak będzie wyglądał zupełnie nowy Fiat 500XL mamy dopiero teraz

Rynek SUV’ów czuje niedosyt i to on dominuje na pierwszych pozycjach sprzedażowych w prawie każdej marce. Nic dziwnego, że to właśnie pod katem rozwoju samochodów typu SUV, producenci kształtują gamę swoich pojazdów. Obecnie w gamie Fiata znajdują się między innymi modele 500X oraz 500L. Ten pierwszy to typowy przedstawiciel segmentu Crossover’ów. Drugi to odważny minivan. Powstał pomysł, aby te auta połączyć i stworzyć model o nazwie Fiat 500XL. Jeśli przyszło wam do głowy, że XL może oznaczać coś naprawdę wielkiego to jest to po części prawdą, ale nie do końca, bo tutaj warto skupić się na aspektach sprzedażowych i korzyściach dla potencjalnych klientów.

Fiat 500XL

Jako że 500X to Crossover, a 500L to minivan to z połączenia tych dwóch aut musiałoby powstać coś co będzie większe od X i wyższe oraz bardziej terenowe od L. Kleber Silva przygotował rendery, które przedstawiają możliwy wygląd samochodu. Gdy pierwszy raz spojrzeliśmy na te grafiki to pomyśleliśmy – czy to zmodyfikowany Peugeot 3008? Przypatrzcie się uważnie na maskę, która przyjmuje podobny kształt do francuskiego modelu oraz na tylną sekcję, gdzie mamy podobną listwę na bagażniku oraz tak samo krótką szybę wraz z wysoko podniesionym zderzakiem. Podobieństw jest wiele do 3008, ale widać też nawiązania do modelu 5008. Nic dziwnego w momencie, gdy PSA łączy się z FCA i te dwie marki będą tworzyć swoje nowe produkty razem. Model 3008 należy zapamiętać na dłużej, bo to właśnie jego rywalem może być nowy Fiat 500XL, który stanie się pełnoprawnym SUV’em.

Fiat 500XL

Jednak zanim ten samochód wejdzie do produkcji to jeszcze trochę czasu minie. Nie nastąpi to wcześniej niż po zakończeniu produkcji obecnych modelu 500X oraz 500L, a te mają wkrótce otrzymać odświeżone wersje. Zatem najwcześniej nowy model zobaczymy za 4-5 lat, czyli w okolicy 2024 roku. Do tego czasu może się jeszcze sporo zmienić. Być może minie moda na SUV’y i zaczniemy masowo produkować sedany oraz kombi? Nie, raczej to się prędko nie zmieni, także możemy powoli wypatrywać na horyzoncie nowego modelu, którego zadanie jest proste – podbić swój segment i zwiększyć sprzedaż marki. W tym pomóc może technologia hybrydowa koncernu PSA.

Foto. Kleber Silva via Behance

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *