Redaktor | Fotograf

Qashqai jest jednym z najważniejszych modelów japońskiego producenta. Nie powinien więc dziwić fakt, że przygotowuje on odpowiednią otoczkę przed premierą nowej generacji Qashqaia.

Debiut następcy obecnej generacji Qashqaia odbędzie się już w tym tygodniu. W czwartek dowiemy się już wszystkich szczegółów na jej temat, a przede wszystkim jak auto będzie się prezentować. Tymczasem japoński producent pokazuje nam ostatnią zapowiedź samochodu, podsycając naszą ciekawość. Bez wątpienia jest to jeden z kluczowych modeli marki, ponieważ napędza on sprzedaż. W związku z tym wokół nowej generacji Qashqaia musi powstać duży szum, tak aby debiut auta był odpowiednio wyczekiwany.

Na zwiastunie możemy ujrzeć głównie światła przednie oraz tylne SUVa Nissana. Te drugie nie będą rewolucyjne, a przyniosą odświeżony design, podobny jednak do tego znanego z obecnej generacji. Więcej zmian zajdzie z przodu, gdzie ich kształt znacznie się zmieni i zyska bardziej agresywny charakter. Z filmu można też wywnioskować, że Qashqai zyska możliwość konfiguracji wnętrza w dwóch kolorach, w przypadku tego konkretnego egzemplarza jest to niebieski i czarny. Z pewnością będzie to popularna opcja, ponieważ takie połączenia są teraz bardzo modne i ma je w ofercie spora część producentów.

Qashqaia

Zaprezentowano także część wnętrza. Jedną z większych zmian będzie bez wątpienia nowy ekran środkowy, znacznie większy niż w poprzedniej generacji. Będzie on miał przekątną aż 12,3 cala i będzie wystawał z deski rozdzielczej jak tablet. Pokazano również grafikę całkowicie cyfrowych zegarów, która wygląda całkiem ładnie i futurystycznie. Całe szczęście zachowano fizyczny i osobny panel klimatyzacji. Z ciekawych rozwiązań, jedna z wersji silnikowych będzie hybrydą, gdzie półtora litrowy silnik benzynowy będzie jedynie generatorem prądu dla jednostki elektrycznej o mocy 190 koni. W ofercie znajdziemy ponadto 1,3 litrowe silniki o mocy 140 lub 160 koni opracowane wspólnie z Renault i Mercedesem.

Qashqaia

Premiera Qashqaia zbliża się wielkimi krokami, jednak wiele informacji znamy już teraz. Pozostaje nam tylko oczekiwać na oficjalne zdjęcia całości modelu i szczegółowe dane techniczne. Obszar zmian jest dość spory, jednak tego właśnie można oczekiwać po nowych SUVach, które mają przyciągać do siebie możliwością personalizacji i wyróżnienia się.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *