Nowa Honda HR-V jest widziana na ulicach w kamuflażach podczas testów. Tymczasem wyciekły szkice patentowe japońskiego SUVa.

Honda HR-V trzeciej generacji już wychyla się zza rogu i coraz częściej do Internetu trafiają zdjęcia szpiegowskie SUVa z Japonii. Ostatnio poznaliśmy więcej szczegółów na temat wyglądu nowej Hondy. To wszystko dzięki wyciekowi szkiców patentowych. Jest jednak kilka “ale”. Po pierwsze nie ma dowodu, że to model HR-V. Po drugie nie ma także dowodów, iż należy on do Hondy. Informację tę trzeba więc traktować z lekką rezerwą. Pomimo, że nie ma 100% pewności, że to Honda HR-V, to wiele na to wskazuje. Kształty auta zgadzają się z tymi schowanymi pod kamuflażem. Ponadto lampy są niemal identyczne jak w testowanych prototypach.

Honda HR-V

Czego możemy spodziewać po nowej generacji crossovera? Przede wszystkim odważna stylistyka, którą można określić jako SUV Coupe. Pod maską prognozuje się między innymi 4-cylindrową jednostkę o pojemności 2.0 litrów z Hondy Civic, która generuje moc rzędu 158 koni mechanicznych. Z pewnością pojawi się opcja z silnikiem hybrydowym, który Japończycy oznaczają jako e:HEV. Będzie to trzeci model Hondy dostępny w Polsce z tym napędem hybrydowym. Dwa pierwsze to Jazz i CR-V. Marka z Japonii od 2022 zamierza sprzedawać wyłącznie samochody hybrydowe i elektryczne, więc taki silnik w ofercie HR-V należy traktować jako coś absolutnie pewnego. Niestety nie ma żadnych informacji o wyglądzie i zawartości wnętrza pojazdu.

Honda HR-V

Premiera Hondy HR-V na japoński oraz europejski będzie miała miejsce 18 lutego. Wtedy poznamy zapewne więcej detali dotyczących nowej wersji crossovera Hondy, który ma naprawdę ciekawą historię. Nieco później odbędzie się premiera wersji przeznaczonej na rynek amerykański. HR-V nie jest jedynym modelem, który ujrzy światło dziennie w tym roku. Japończycy w najbliższym czasie wypuszczą do sprzedaży także Hondę Civic. Tą prognozuje się na koniec bieżącego roku. Jesteście ciekawi nowej Hondy HR-V? Czy odrodzenie tego modelu parę lat temu to był dobry pomysł?

Foto. Vanhoe Rage via Autocar India

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *