Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Rynek wideorejestratorów jest bardzo bogaty i mamy w czym wybierać. Jednak czy da się kupić dobry sprzęt w niskiej cenie? Dzisiaj sprawdzimy Navitel R450 NV, czyli wideorejestrator w budżecie poniżej 250 złotych.

Jeżdżąc samochodem spotyka nas wiele niejasnych sytuacji, w których wideorejestrator może rozwiać wątpliwości. Jednak wybór wcale nie jest taki prosty, bo na rynku mamy wiele produktów. Dzisiaj postanowiliśmy sprawdzić model R450 NV od firmy Navitel, który mieści się w budżecie do 250 złotych. Czy jest to sprzęt warty uwagi? O tym przekonacie się w poniższym tekście.

Navitel R450 NV - tanio i dobrze? - wideorejestrator do 250 złotych

Navitel R450 NV nagrywa wideo w rozdzielczości Full HD (1920 × 1080), co jest absolutnym minimum jak na dzisiejsze standardy. Kąt obiektywu wynosi 130° zatem obejmiemy szeroki zakres widzenia. Całość wykonana jest z solidnego plastiku, a samo urządzenie jest stosunkowo małe, dzięki czemu nie będzie zasłaniać nam widoczności.

Kamera przednia – dzień

W dzień kamera radzi sobie przyzwoicie – obraz jest czytelny, można odczytać tablice rejestracyjne. Występują delikatne szumy, szczególnie na obiektach oddalonych od kamery – odległość kilkunastu metrów. Kamera dobrze radzi sobie z różnymi rodzajami światła i szybko dostosowuje parametry nagrywania. Detale dostrzeżemy w 7 na 10 przypadków, więc w budżecie 250 złotych jest to wynik akceptowalny.

Kamera przednia – noc

Tutaj sprawa nieco się komplikuje. Szumy występują w stopniu utrudniającym odczytanie numerów rejestracyjnych. Brakuje trybu HDR, który pozwoliłby na rejestrowanie obrazu w trzech ekspozycjach, dzięki czemu nie byłoby problemu z ciemniejszymi i jaśniejszymi elementami. Kamera pozwala zarejestrować ogół sytuacji, ale detale to nie jest jej mocna strona w słabym oświetleniu. Czy w budżecie do 250 złotych to jest akceptowalne? Wydaje się, że tak, ale jeśli dużo jeździcie w nocy, to trzeba mieć to na uwadze.

Navitel R450 NV - tanio i dobrze? - wideorejestrator do 250 złotych

Tylna kamera Full HD

Do modelu R450 NV możemy dokupić akcesoryjną kamerę tylną, którą umieścimy na tylnej szybie. Jest wyposażona w sensor GC2053 i nagrywa obraz w Full HD. Dużym plusem jest fakt, że posiada ona prawie 7 metrów przewodu łączącego z kamerą przednią (690 cm). To wystarczająco dużo, aby nawet w aucie dostawczym połączyć oba urządzenia. Akcesoryjna kamera jest kompatybilna z modelami: MR450 GPS, R450 NV i RC3 PRO.

Navitel R450 NV - tanio i dobrze? - wideorejestrator do 250 złotych

Gdy otworzymy opakowanie to znajdziemy tam łącznie 8 elementów:

  • Wideorejestrator NAVITEL R450 NV
  • Uchwyt samochodowy
  • Ładowarka samochodowa
  • Czytnik kart
  • Ściereczka z mikrofibry
  • Podręcznik użytkownika
  • Karta gwarancyjna
  • Dodatkowa licencja nawigacyjna

Produkt do testu dostarczyła firma Navitel, za co serdecznie dziękujemy

Wielkość ekranu2.35″
Typ wyświetlaczaIPS
Rozdzielczość480х320
SensorGC2053 (night vision)
Kąt nagrywania130°
Rozdzielczość wideo1920х1080 Full HD (30 fps)
Rodzaj soczewki4-warstwowe szkło
Format wideoAVI
Format zdjęćJPG
Długość nagrań wideo1/3/5 min
Nagrywanie w pętlitak
Nadpisywanie nagrańtak
Auto-Starttak
Tryb parkingowytak
Moduł GPStak
ProcesorGP6248
Interfejsymini-USB
Obsługa kart microSDdo 128 GB
Sposób montażuprzyssawka
Głośniktak
Mikrofontak
Zasilanie (12-24 V 1.5 A)5V 1.5A
Kolorczarny
Wymiary75x44x34 mm
Waga62g
Dodatkowa licencja nawigacyjnamapa Europy, Rosji, Białorusi, Kazachstanu, Ukrainy (12 miesięcy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *