Skórzana tapicerka to marzenie wielu miłośników czterech kółek, lecz jej pielęgnacja może być problematyczna. Z pomocą przychodzi Sunnycar Detailing.

Zima już za nami, a to oznacza jedno – czas porządnie zająć się naszymi czterema kółkami. Tym razem na tapetę weźmiemy wnętrze, które jest równie istotne, a nawet bardziej niż karoseria samochodu. W końcu to tam spędzamy regularnie czas i chcemy, aby było zadbane, pachnące oraz wytrzymywało przez lata. Tapicerka skórzana to pożądany luksus, lecz aby cieszyć się z jej wyglądu przez lata, należy odpowiednio ją pielęgnować. Do tego bardzo dobrze nadaje się zestaw do skóry od Sunnycar Detailing. W jego skład wchodzą trzy elementy: Leather Cleaner, Leather Care oraz szczotka do tapicerki.

Zaczynając od podstaw, aby użyć zawartych w zestawie produktów, musimy dokładnie odkurzyć tapicerkę. Wtedy w ruch wchodzi Leather Cleaner, który otrzymujemy w spryskiwaczu o pojemności 500ml. Sam proces czyszczenia jest dość żmudny i może zająć nam trochę czasu, ale jeśli posiadamy skórzane wnętrze i chcemy cieszyć się nim przez lata, warto poświęcić nawet 2 godziny, aby dokładnie zająć się każdym z elementów. Płyn skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia, a także zapachy i zmiękcza skórę, a ponadto jest bezpieczny dla każdego z rodzajów powierzchni, dzięki neutralnemu odczynowi pH. Sama aplikacja przebiega dość sprawnie i przy pomocy dodanej do zestawu szczotki wykonanej przy użyciu drewna bukowego oraz naturalnego włosia daje zauważalne efekty. Ponadto 500ml powinno starczyć na co najmniej trzy lub cztery użycia, więc kupując zestaw, możemy być pewni, że nasza skóra czysta przez naprawdę długi okres.

Samo czyszczenie niewiele da, jeśli tapicerka nie zostanie odpowiednio zaimpregnowana. Sunnycar Detailing doskonale o tym wie i w tym celu zestaw zawiera Leather Care, czyli specjalne mleczko wykonane z naturalnych składników. Aplikacja przy użyciu miękkiej ściereczki pozostawia po sobie przyjemny, lecz w mojej opinii nieco zbyt intensywny przy długim przebywaniu w samochodzie zapach. Ponadto skóra staje się miękka, nawilżona i jest odporna na wysychanie i zrogowacenie, o co nietrudno, jeśli trzymamy nasz pojazd pod chmurką. Podobnie jak w wypadku Leather Cleanera ilość wymagana do impregnacji wszystkich skórzanych elementów nie jest wielka i butelka o pojemności 250ml powinna wystarczyć na dosyć długo.

Osobiście testowałem cały zestaw w Toyocie C-HR, gdzie tapicerka jest częściowo wykonana przy użyciu skóry perforowanej, ale dzięki zastosowaniu odpowiedniej ilości płynu oraz chłonnej ścierki z mikrofibry udało się otrzymać pożądany efekt. Nieco zmęczony fotel kierowcy odzyskał część dawnego blasku, a skóra stała się miękka i niezwykle przyjemna w dotyku. Z pewnością byłbym w stanie polecić ten zestaw od Sunnycar i będę z niego korzystać w przyszłości do pielęgnacji tapicerki, a jego stosunek ceny do jakości jest naprawdę dobry. Kupując zestaw kosztujący niecałe 70 zł, możemy własnoręcznie dbać o wnętrze naszego wymarzonego samochodu ze skórą w środku przez przynajmniej rok.

Link do produktu na stronie producenta

Foto. materiały własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *