Lancia Delta Integrale to jeden z największych klasyków włoskiej marki. Pewien pasjonat poświęcił 15 miesięcy, aby zbudować model tego samochodu.

Lancia Delta Integrale to absolutny dominator rajdowych mistrzostw świata na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Samochód ten zdobył sześć tytułów mistrza świata z rzędu w latach 1987-1993 oraz umożliwił kierowcom cztery indywidualne triumfy i wygrał łącznie 46 rajdów. Miały one miejsce w latach 1987-1989 oraz w 1991 roku. Jest to także ostatni włoski samochód, który startował w rajdach na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że Delta Integrale to klasyk z szerokim gronem pasjonatów.

Lancia Delta Integrale

Naturalnie nie jest to model w pełnej skali. Jest raczej dość skromnych rozmiarów, lecz dbałość o szczegóły budzi wrażenie. Tak samo imponujący jest również czas budowy. Składającemu zajęło to aż piętnaście miesięcy. Taki, a nie inny czas wynika z tego, że poszukiwał on sposobów w jakie może dopracować samochód i sprawić, że będzie jeździć oraz znaleźć miejsca, gdzie można zaoszczędzić trochę wagi. Lancia Delta Integrale została wykonana przy użyciu 2584 części klocków LEGO.

Lancia Delta Integrale

Co ciekawe model ten posiada dwuwahaczowe zawieszenie w obu osiach. Przednie koła mogą się ruszać dzięki zastosowaniu geometrii Ackermana, a na ruch przedniej osi odpowiada kierownica, która zmienia położenie odpowiednio do kąta skrętu kół. Do tego twórca tego projektu zadbał o sprawne oświetlnie z obu stron pojazdu. Model jest zasilany przy użyciu trzech silników Lego 9V, które dostarczają mocy tylnej, bądź wszystkim osiom. Rodzaj napędu można zmienić używając drążka skrzyni biegów. Na uwagę zasługuje również fakt, że w tym mini samochodzie znajduje się dyferencjał, który rozkłada moc w obrębie przedniej osi.

Lancia Delta Integrale LEGO

Świetnie prezentuje się też strona wizualna. Samochód ma na sobie ikoniczne malowanie Martini. Do tego dochodzi ogromna dbałość o detale takie jak nawet błotniki znajdujące się za każdym z czterech kół oraz doskonale odwzorowany przedni zderzak pojazdu. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o tym projekcie mogą odwiedzić stronę twórcy na LEGO IDEAS.

Foto. materiały twórcy

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *