Powstał kolejny efekt współpracy Ferrari z duńską firmą LEGO. Mowa o modelu Ferrari 488 GTE, zbudowaną z użyciem modułów Lego Technic.

Do zbudowania modelu samochodu, który dobrze znamy z serii WEC, gdzie startował m.in. w wyścigu 24h Le Mans, użyto robiącą wrażenie liczbę 1677 klocków. Wspomniany pojazd jest repliką Ferrari 488 GTE zespołu AF Corse z numerem #51. Załoga tego samochodu w składzie James Calado, Alessandro Pier Guidi i Daniel Sierra ma na koncie zwycięstwo w 24h Le Mans kategorii GTE Pro w roku 2019 oraz drugie miejsce w tej klasie podczas tegorocznej edycji. Cały zestaw z serii Lego Technic ma kosztować 170 dolarów, czyli około 640 złotych. Może być świetną okazją do zabicia czasu spędzanego w domu podczas pandemii koronawirusa.

Model wykonano z wielkim przywiązaniem do detali. Seria Lego Technic pozwoliła na względnie realistyczne oddanie detali aerodynamicznych i kształtów pojazdu. Widać, że duńska marka nie olała sprawy i na ukoronowanie 15-letniej współpracy z legendarnym włoskim producentem z Maranello dostarczyła świetny produkt. Mamy tu realistyczne naklejki sponsorów, elementy aerodynamiczne, przednie oraz tylne zawieszenie, odwzorowany silnik V8, a nawet tak małą rzecz, jak logo Ferrari na kierownicy.

Ferrari 488 GTE

Nie jest to jedyny supersamochód, który przygotowało dla nas LEGO. W tym roku klienci mogli zakupić model Lamborghini Sian FKP 37 z serii Lego Technic Ultimate Series. Samochód z bykiem na masce kosztował pokaźne 380 dolarów, czyli prawie półtora tysiąca złotych i na entuzjastów czekały 3696 części. Ponadto w styczniu czeka nas premiera McLarena Senna GTR. Ferrari 488 GTE będzie dostępne w okresie świątecznym, więc może być świetnym prezentem pod choinkę!

Lego po raz kolejny udowadnia, że seria Technic to świetne pole do budowania imponujących modeli dla pasjonatów. Oczy zachwycają nie tylko te wprost od producenta, lecz także te fanowskie, jak prezentowana kilka tygodni temu Lancia Delta Integrale. Co sądzicie o Lego Technic? Chętnie weszlibyście w posiadanie kilku takich supersamochodów, czy może to zwykłe zabawki? Dajcie znać w komentarzach!

Ferrari 488 GTE

Foto. Lego

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *