Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Alternatywą dla zakupu nowego auta jest kupno używanego samochodu. Jest to ciekawa propozycja, głównie ze względu na niższą cenę i szeroki wybór samochodów.

Na rynku konsument ma do wyboru wiele różnych opcji szukania wymarzonych czterech kółek: giełdy, komisy, dedykowane portale internetowe, prasowe ogłoszenia indywidualne. Innym dostępnym wariantem jest oferta handlowa dealerów motoryzacyjnych, którzy profesjonalnie prowadzą salony sprzedaży oraz dysponują autoryzowanym serwisem lakierniczym i blacharskim. W artykule przedstawiamy m.in. na co zwrócić szczególną uwagę podczas dokonywania takiej transakcji i jakie są najważniejsze jej zalety. Zapraszamy do lektury!

Kupno używanego samochodu w salonie ‒ czy warto?

Używany samochód z salonu ‒ na co zwrócić uwagę?

Przed nabyciem używanego samochodu – oprócz oczywiście ceny – każdy kupujący powinien szczególną uwagę zwrócić na kilka zasadniczych kwestii:

 • stan techniczny karoserii, który pozwala ocenić ewentualne uszkodzenia, stłuczki, stopień korozji oraz ingerencję w powłokę lakierniczo-blacharską,
 • wygląd wnętrza i takich elementów wyposażenia, jak fotele, kierownica, gałka zmiany biegów, okładziny pedałów, które świadczą o sposobie użytkowania,
 • kluczowe podzespoły jezdne – tarcze i klocki hamulcowe, ogumienie, amortyzatory, wahacze i pozostałe elementy zawieszenia,
 • elektronikę i elektrykę – czy poprawnie działają wszystkie kontrolki na pulpicie, sterowanie szybami, ogrzewaniem, klimatyzacją itp.,
 • płyny eksploatacyjne układu silnikowego, hamulcowego, chłodniczego, wspomagania kierownicy,
 • pochodzenie – ilu było właścicieli auta,
 • historię serwisową – czy jest udokumentowana, jakie części (oryginalne lub zamienniki) były stosowane w naprawach.

Powyższe parametry decydują, czy samochód prezentowany w salonie sprzedaży u dealera odpowiada jego cenie i warty jest kupna.

Zalety zakupu samochodu używanego od dealera

Podstawowa zaleta, jaką oferuje dealer aut używanych to przede wszystkim bezpieczeństwo dokonywanej transakcji. Autoryzowany serwis pojazdów pozwala bowiem na rzetelne sprawdzenie stanu technicznego samochodu, który jest proponowany klientom. Ponadto, kupując auto używane z salonu można mieć pewność co do jego pochodzenia, przebiegu i przejrzystej, wiarygodnej historii napraw.

Istotną korzyścią jest także gwarancja, jaka jest udzielana przez autoryzowanych sprzedawców. W razie wystąpienia jakiejś ukrytej usterki czy wady mechanicznej auto używane z salonu będzie bezpłatnie i niezwłocznie naprawione przez dealera. W praktyce rynkowej klient ma możliwość wyboru okresu gwarancyjnego.

Pojazd będący w ofercie handlowej jest całkowicie przygotowany do jazdy: odświeżony, umyty i oczywiście z aktualnymi badaniami technicznymi. Dealer autoryzowany serwis aut oferuje również atrakcyjne finansowanie zakupu wybranego używanego samochodu oraz ubezpieczenie dostosowane do potrzeb nabywcy.

Oprócz rzetelnych oględzin, kontroli poszczególnych elementów nadwozia i podwozia, klienci planujący kupno używanego auta w salonie mają możliwość próbnej jazdy, co nie zawsze jest możliwie na giełdach czy komisach. A jest to o tyle istotne, że często zdarzają się sytuacje, iż nawet idealnie skonfigurowany model oferowany w atrakcyjnej cenie i będący w świetnym stanie technicznym nie przypadnie do gustu kierowcy po przejażdżce.

Kupno używanego samochodu w salonie ‒ czy warto?

Auta wszystkich marek w jednym miejscu

Planując kupno używanego auta w jednym miejscu – autoryzowanym salonie – znajdziesz wiele roczników, modeli i wersji danej marki. W zależności od producenta można nabyć pojazdy z segmentów samochodów:

 • małych kompaktowych miejskich,
 • klasy średniej, wyższej i premium,
 • SUV, VAN,
 • osobowo-dostawczych,
 • terenowych
 • sportowych,
 • ciężarowych.

W ofercie dealera znajdują się zarówno samochody z silnikiem benzynowym, diesla, jak i hybrydowe.

Sprawdzone samochody używane – zaufaj specjalistom

Szukając pojazdu w atrakcyjnej cenie, będącego jednocześnie w dobrym stanie technicznym zweryfikowanym przez specjalistów z autoryzowanego serwisu aut – swoją uwagę można, a nawet warto zwrócić na atrakcyjną i zróżnicowaną ofertę handlową dealerów. Bezpieczeństwo transakcji, kupno z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów rachunkowo-finansowych, możliwość wyboru wielu marek w jednym miejscu sprawiają, że opcja zakupu używanego samochodu w salonie pozbawiona jest różnych typów ryzyka, na jakie narażeni są konsumenci podczas kupowania w komisach czy na giełdzie.

W celu kupna używanego auta bezpośrednio od dealera, warto sprawdzić ofertę salonu Toyota Ukleja https://www.toyota-poznan.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *