Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Wszystko, co dobre szybko się kończy, tak, jak 2021 rok. Jednak początek przygody w Wieliczce zwiastował wiele sportowych emocji, dzięki Steinhof.

Motorsport od początku swojego istnienia przyciągał firmy motoryzacyjne, ponieważ rywalizacja na torach wyścigowych lub na odcinkach specjalnych jest do dziś doskonałym sprawdzianem dla technologii, a także prezentacją możliwości produkcyjnych przedsiębiorstw szerokiej grupie odbiorców. Steinhof, jako partner obecny w motorsporcie od wielu lat, ponownie obdarzył zaufaniem Zbyszka Kotarbę i jego rozpoznawalne BMW E30. W tym roku nadszedł czas na zupełnie nową drogę, która prowadziła pod górę, prosto na szczyt Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w klasie historycznej. Poza tym w kalendarzu znalazły się sztandarowe rajdowe imprezy.

Rajd Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza – powrót po przerwie

W tym roku cały motorsport w Polsce i na świecie złapał drugi oddech, ponieważ kłopoty spowodowane przez obostrzenia w sezonie 2020 zmusiły organizatorów imprez do zmiany swoich planów. Na szczęście teraz było inaczej i do kalendarza po przerwie wrócił legendarny Rajd Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w okolicach Wieliczki. Choć zabrakło kultowego odcinka miejskiego w “mieście soli”, kibice i zawodnicy mieli okazję upamiętnić dwóch rajdowych mistrzów. Na trasie pojawiła się również załoga Elefant Rally Team ze wsparciem Steinhof.

2021.12.17. podsumowanie sezonu Steinhof 1.jpeg

Dla mnie Memoriał im. Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza to obowiązkowe święto rajdów w Polsce. Uczczenie pamięci osób, dzięki, którym nadal jeżdżę w rajdach samochodowych, jest dla mnie czymś wyjątkowym. Cieszę się, że w tym roku również przy trasie było sporo kibiców, a zawody, choć w okrojonej formie przeszły do historii z naszym wynikiem na podium w klasie.” – mówi Zbyszek Kotarba.

5. Wyścig Magura Małastowska, czyli pierwszy kontakt z górami!

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski to bardzo ciekawy cykl zawodów, w którym kontakt z kibicami i cała atmosfera, są na zupełnie wyjątkowym poziomie. Te pozytywne opinie zachęciły firmę Steinhof i Elefant Rally Team do debiutu w klasie historycznej podczas 5. Wyścigu Magura Małastowska. Wymagająca trasa i nowe doświadczenie – to należy zapamiętać z tych zawodów.

“Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski, są czymś,  do czego zawsze chciałem powrócić. Na tego typu zawodach bardzo duże znaczenie mają tor jazdy i punkty hamowania. W takich warunkach swoje pełne możliwości pokazują klocki hamulcowe Steinhof. Dobra jazda na początku sezonu sprawiła, że już wtedy wiedziałem, że spotkam się ponownie z kibicami podczas górskich podjazdów.”

opowiada Zbyszek Kotarba

Kryterium Karowa po raz pierwszy!

Tegoroczny sezon był wyjątkowy dla wszystkich, którzy startowali również w Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Z okazji setnej rocznicy Rajdu Polski organizatorzy przygotowali Historyczne Kryterium na ulicy Karowej w Warszawie. Było to pierwsze spotkanie z tym legendarnym odcinkiem specjalnym w 2021 roku, ale nie ostatnie! Start, choć bez kibiców okazał się bardzo udany. Czerwono-białe BMW E30 w barwach Steinhof okazało się najszybsze na kultowej Karowej ze wszystkich samochodów historycznych.

“Sto lat Rajdu Polski to wyjątkowe wydarzenie, dlatego cieszę się, że podczas Rajdu Polski 2021 zorganizowano Historyczne Kryterium na ulicy Karowej w Warszawie. Było to bardzo interesujące doświadczenie, ponieważ przy słonecznej pogodzie, niemal w środku lata ścigaliśmy się z czasem po drodze, którą kibice i zawodnicy znają z zimowej aury! Czuję się wyróżniony, że mogłem tam wystartować i jednocześnie być najszybszym kierowcą wśród samochodów historycznych napędzanych na jedną oś.”

wspomina Zbyszek Kotarba

12. Wyścig Górski Limanowa Przełęcz pod Ostrą – morze kibiców!

Drugie spotkanie z Górskimi Samochodowymi Mistrzostwami Polski było niesamowitym doświadczeniem dla Zbyszka Kotarby, ponieważ tego rodzaju zawody podczas tegorocznej edycji wyścigu górskiego rozgrywanego na Przełęczy pod Ostrą pokazały swoje absolutne piękno. Morze kibiców, jedyna w swoim rodzaju atmosfera i odczuwalne wsparcie fanów marki Steinhof i zespołu Elefant Rally Team!

2021.12.17 Podsumowanie sezonu Steinhof 2.jpeg

“Znany w całej Europie wyścig górski pokazał, jak piękny może być motorsport. Zjednoczeni ludzie wokół wspólnego zainteresowania, cieszą się i kibicują każdemu zawodnikowi. Do tego piękna pogoda, która dodawała jeszcze większego uroku całej imprezie. Te wydarzenia zapamiętam na długo.”

mówi podekscytowany Zbyszek Kotarba

Star Rally Barum 2021 – czeskie święto motoryzacji

Obecność Steinhof i Elefant Rally Team na jednych z najtrudniejszych odcinków specjalnych w Europie zlokalizowanych wokół czeskiego Zlina to już tradycja. Dlatego w tym roku ponownie na technicznych trasach, które pokrywały się z Rajdowymi Mistrzostwami Europy, kibice mogli zobaczyć Zbyszka Kotarbę i firmę Steinhof.

2021.12.17 Podsumowanie sezonu Steinhof 3.jpeg

Wszystko skończyło się wyśmienicie, ponieważ polska załoga okazała się najszybszym duetem spoza Czech. To duże osiągnięcie, gdyż samo dojechanie do mety można uznać za sukces.

“Śmiało mogę powiedzieć, że start w historycznym Rajdzie Barum, był dla mnie prawdopodobnie największym wyzwaniem tego sezonu. Po pierwsze ze względów logistycznych, a także z powodu poziomu trudności odcinków specjalnych. Na szczęście wysoki poziom przygotowania do zawodów pozwolił mi na przemyślaną jazdę. W każdych warunkach klocki hamulcowe Steinhof dawały mi pewność na hamowaniach, przez co mogłem zyskiwać ułamki sekund nad moimi konkurentami. Tak znaleźliśmy się na mecie z bardzo dobrym wynikiem!”

komentuje Zbyszek Kotarba

Zakończenie GSMP w Korczynie – walka z pogodą!

Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski pokazały na koniec sezonu 2021 swoją wymagającą twarz. Głównie przez ulewny deszcz, który miał największy wpływ na rywalizację!

59. Rajd Barbórka 2021 – finał na ulicy Karowej

Na początku grudnia miłośnicy motorsportu w Polsce przyjechali do Warszawy i Pruszkowa, żeby podziwiać ponad sto samochodów rajdowych, które odwiedziły stolicę. Jazda dla kibiców i partnerów biznesowych to zawsze ogromna przyjemność. Prawdziwą wisienką na torcie jest przejazd ulicą Karową w Warszawie. Kultowe już Kryterium Asów i panująca tam atmosfera po zmroku wśród tysięcy kibiców, jest czymś niezapomnianym.

2021.12.17. Podsumowanie sezonu Steinhof 4.JPG

“Naszą tegoroczną przygodę z motorsportem tradycyjnie skończyliśmy na ulicy Karowej w Warszawie. Chcę jeszcze raz podziękować moim partnerom, przede wszystkim firmie Steinhof za pomoc w organizacji tak bogatego kalendarza startów. Jednocześnie składam ogromne podziękowania kibicom za obecność na wielu zawodach bez względu na pogodę. Do zobaczenia!”

podsumowuje Zbyszek Kotarba

Foto. materiały prasowe zawodnika

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *