Redaktor | Fotograf

BMW do tej pory stworzyło jedynie dwa modele CSL. Były to 3.0 CSL z 1972 roku i M3 E46 z 2003 roku. Teraz nadeszła pora na kolejny samochód z tym dopiskiem. Chodzi o nowe M4 G82, które już niedługo otrzyma taką odmianę. Czy dotrzyma legendy poprzednikom? Przekonamy się o tym już 20 maja, bo wtedy ma odbyć się premiera tego modelu.

Modele M3 i M4 są dobrze znane fanom motoryzacji. Jednak BMW lubi tworzyć specjalne odmiany tych samochodów. Do tej pory najlepiej wspominane są odmiany GTS, GTR i CSL. Ta ostatnia ostatni raz była obecna w M3 E46. Od jego premiery minęło już niemal 20 lat. W związku z tym, BMW przywróci taką odmianę dla nowego M4 G82. Zapowiedzi było już całkiem dużo, jednak Bawarczycy uznali, że uraczą nas jeszcze jedną. Jego debiut nadejdzie już 20 maja.

Niestety, na teaserze M4 CSL jest rozmyte, więc nie można zauważyć zbyt wielu szczegółów designu. Na progach bocznych można jednak dostrzec czerwone akcenty. Mają one być obecne na całym aucie. Ponadto, możemy spodziewać się wielu zmian aerodynamicznych. M3 E46 CSL miało charakterystyczny ducktail, tutaj prawdopodobnie będzie podobnie. Jak sama nazwa wskazuje (Coupe, Sport, Lightweight) możemy się także spodziewać znacznej redukcji masy. Możliwe, że nowy model będzie jedynie dwuosobowy, a wiele elementów zostanie wykonanych z włókna węglowego.

Kolejna zapowiedź BMW M4 CSL - premiera nadchodzi wielkimi krokami

Prawdopodobnie, M4 CSL będzie aż o 100 kilogramów lżejsze od odmiany Competition. Podobnie jak M3 E46 CSL, również w M4 jedyną opcją będzie skrzynia automatyczna. Napęd trafi oczywiście jedynie na tylne koła. Moc silnika ma wzrosnąć do 550 koni mechanicznych. To wszystko ma sprawić, że CSL będzie znakomitym samochodem na tor. Więcej szczegółów dowiemy się zapewne już za tydzień. 20 maja to data oficjalnej premiery modelu. Co ciekawe, BMW ma również zaprezentować jeszcze ostrzejszą odmianę M4 z okazji 50 lecia M, model Hommage.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *