Ken Block

Miłośnik motoryzacji i motorsportu. Staram się cieszyć pasją na różne sposoby - od dziennikarstwa, przez amatorską rywalizację na torze, po konstruowanie bolidów w ramach AGH Racing - zespołu Formuły Student.

Znany przede wszystkim z serii viralowych filmów Gymkhana, Ken Block po zakończonej współpracy z Fordem podpisał kontrakt z Audi.

Ken Block jest osobistością, której osobom choć w niewielkim stopniu zaznajomionym z motoryzacją przedstawiać nie trzeba. Wszystko to za sprawą jego materiałów na serwisie YouTube. Niemal każdy z materiałów jego serii Gymkhana może pochwalić się wyświetleniami na poziomie kilkudziesięciu milionów odsłon. Rekordowy film z jego udziałem, Gymkhana 5 z driftem rajdową Fiestą po ulicach San Francisco nabił 110 milionów wyświetleń. No właśnie, Ford. Ken Block, założyciel Hoonigan, kojarzony był dotychczas z samochodami amerykańskiego producenta z Dearborn. Nic nie trwa jednak wiecznie, a w styczniu obecnego roku potwierdzono koniec ścisłej współpracy między Kenem Blockiem a Fordem po jedenastu latach razem. Amerykanin stał się wolnym agentem, jednakże ten rozdział również dobiega końca. KeBlock bowiem oficjalnie podpisał kontrakt z Audi.

Ken Block

Audi jest marką, która rozpaliła moją pasję do motorsportu. Jestem niezmiernie podekscytowany rozpoczęciem tego nowego rozdziału. Razem będziemy rozwijać innowacyjne projekty i przesuwać granice elektrycznej mobilności.

Ken Block

Głównym celem współpracy między gwiazdą motoryzacyjnego Internetu a producentem z Ingolstadt jest temat rozwoju pojazdów elektrycznych. Pomimo dyskusji o przyszłości, nie przeszkodziło to Kenowi w posmakowaniu marki od jej obecnego oraz historycznego oblicza, w którym się zakochał. Block miał okazję przetestować między innymi modele e-tron Vision Gran Turismo, V8 quattro DTM czy legendarne S1 Quattro z Grupy B. Wspólna działalność Amerykanina i Niemieckiej marki ma się rozpocząć w sposób natychmiastowy.

Ken Block

Elektryczna mobilność to przyszłość. Postrzegam samochody elektryczny jako krok naprzód dla nas jako społeczeństwa, aby stworzyć coś, co nie tylko może zmniejszyć emisję, ale miejmy nadzieję, że uczyni planetę lepszym miejscem. Jednak nie tylko to: chodzi również o wydajność. Kocham wszystko, co sprawia, że ​jeżdżę szybciej. Auta elektryczne to potrafią. A jeśli chodzi o dźwięk, mam dzieci, którym na tym nie zależy. Uważają, że dźwięk samochodów elektrycznych jest tak samo fajny, jak dźwięk silników spalinowych.

Ken Block

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *