Kultowy roadster znany m.in. z serii “Szybcy i Wściekli”, czyli Honda S2000 może powrócić. Wydarzy się to jednak najwcześniej w 2024 roku.

Są to niestety jedynie plotki. Wedle zaufanego źródła magazynu Forbes, czyli nowojorskiego dwutygodnika znanego m.in. z list najbardziej wpływowych, bądź najbogatszych ludzi, czy też spółek. Informacje te głoszą, że miałaby powstać odrodzona Honda S2000. Dla przypomnienia. S2000 to 2-drzwiowy Roadster, który ogromną popularność zawdzięcza występowi w filmie “2 Fast 2 Furious”. W ciągu dziesięciu lat sprzedano 70 tysięcy sztuk w samych Stanach Zjednoczonych i moim zdaniem ten samochód można uznać za jeden z najbardziej ikonicznych roadsterów w japońskiej motoryzacji obok między innymi Mazdy MX-5.

Honda S2000

Plotki mówią o tym, że dział marketingu bada możliwość budowy nowego sportowego samochodu, który zadebiutowałby w 2024 roku. Jedną z opcji jest właśnie S2000. Wedle informatorów trzecia generacja roadstera zachowała by oryginalne proporcje, lecz byłaby lżejsza, dzięki wykorzystaniu aluminium i włókna węglowego przy budowie nadwozia. Zmiany miałyby nadejść pod maską. Tam zamiast 2.0, bądź 2.2-litrowych wolnossących jednostek miałby się znaleźć silnik wprost z Civica R. Jest dwulitrowa, turbodoładowana jednostka, która generuje ponad 300 koni mechanicznych.

Honda S2000

Niestety nie wszystko jest tak kolorowe. Wypowiedzi kluczowych osób w Hondzie z ostatnich lat nie wskazują na to, że szanse na sportowy samochód są duże. Niejako potwierdza to supersamochód z centralnie montowanym silnikiem, Honda NSX. Model ten został wycofany z Australii, ponieważ sprzedał się tam w liczbie… dziewięciu sztuk. Co prawda straty te nadrobiły pozostałe rynki, lecz nie brzmi to zachęcająco. Ponadto w 2018 roku Hayato Mori, czyli menedżer ds. planowania produktów w Kanadyjskim oddziale Hondy stwierdził, że zainteresowanie sportowym modelem na rynku jest zbyt małe, by Japończykom opłacało się stworzyć taki pojazd. Nastroje były tonowane także rok wcześniej. Wtedy CEO całej firmy, Takahiro Hachigo wypowiedział następujące słowa.

Na całym świecie, w Japonii, Ameryce Północnej, Europie, Chinach, słyszymy coraz więcej głosów, które oczekują odrodzenia S2000. Jednak to nie jest jeszcze właściwy czas. Potrzebujemy czasu, by zdecydować, czy warto stworzyć nowe S2000. Jeśli ludzie od sprzedaży zbiorą dane i przeanalizują, a wyniki będą optymistyczne, to z pewnością to przemyślimy.

powiedział Takahiro Hachigo, CEO Hondy, 2017
Honda S2000

Słowa te są już dość stare, więc można liczyć, że faktycznie dane zebrane przez analityków okazały się optymistyczne, a my będziemy mogli cieszyć się z faktu, że powstanie nowa Honda S2000. Jakie jest wasze zdanie na temat kultowego roadstera? Marzenie dzieciństwa, czy przereklamowane cabrio, które popularność zawdzięcza “Szybkim i Wściekłym”? Dajcie znać w komentarzach!

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *