Redaktor | Fotograf

Mansory od zawsze słynęło z dość ostentacyjnych projektów. Nie inaczej jest i tym razem. Tuner wziął się za Ferrari 812 GTS, którego samego w sobie ciężko nie zauważyć na ulicy. To co powiedzieć na kabriolet Ferrari w pomarańczowym kolorze z pakietem Mansory Stallone? Z tym autem ciężko o chociaż cień prywatności. Tuner podniósł też moc w silniku V12, dzięki czemu 812 GTS jest nieco szybsze.

Ferrari 812 GTS to bez wątpienia jeden z najbardziej wyjątkowych modeli Ferrari. Kabriolet oparty na 812 Superfast sam w sobie jest ostentacyjny, jednak co gdy zabierze się za niego tuner, który chyba nigdy nie miał w ofercie skromnego pakietu? Chodzi oczywiście o Mansory, który pokazał właśnie 812 GTS w pomarańczowym kolorze oraz z wieloma dodatkami z włókna węglowego. Nazwa pakietu to Stallone. Prawdopodobnie ciężko wyróżnić się na ulicy jeszcze bardziej.

Ferrari 812 GTS Mansory Stallone to krzykliwy sposób na wyróżnienie się

Z zewnątrz, Stallone wyróżnia się przede wszystkim ogromnym spoilerem z tyłu. W przypadku zwykłego 812, Ferrari nie oferuje nic poza lotką na tylną klapę, od razu widać więc, że mamy do czynienia z ostentacyjnym tuningiem. Ponadto, z przodu pojawił się nowy zderzak z dużą dokładką. Tylna część auta to też nowy dyfuzor, który nadaje jeszcze więcej sportowego charakteru. Mansory dodało też wiele mniejszych elementów, takich jak nowe progi boczne czy większe lusterka. Wszystko oczywiście z włókna węglowego. Wnętrze też jest oczywiście pomarańczowe.

Ferrari 812 GTS Mansory Stallone to krzykliwy sposób na wyróżnienie się

Pod względem technicznym, ciężko oczywiście poprawić perfekcję Ferrari. Jednak Mansory udało się wycisnąć kilkadziesiąt dodatkowych koni z wolnossącego V12 o pojemności 6,5 litra. Moc wzrosła więc do poziomu 830 koni mechanicznych. Maksymalny moment obrotowy to teraz 740 niutonometrów. Pozwala to na przyspieszenie do setki w czasie 2,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 345 kilometrów na godzinę. Oczywiście, cena pakietu Stallone nie została podana do wiadomości publicznej. Jak zwykle w przypadku tak renomowanego tunera, tanio z pewnością jednak nie będzie. Produkcja pakietu będzie ściśle ograniczona.

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *