Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Elektryczny crossover od BMW? Tak to możliwe i jest teraz testowany w przebraniu modelu X2 udającego hybrydę, lecz nie do końca BMW to wyszło

Kamuflowanie pojazdów weszło na wyższy poziom i BMW w tym góruje. W Szwecji przyłapano elektryczny model X2, który usilnie udaje hybrydową wersję. Samochód z zewnątrz wygląda identycznie jak wersja xDrive25e , ma nawet taką plakietę, rurę wydechową, wlew paliwa i wszystkie elementy nadwozia są takie same. Co zatem zdradza, że to “fake hybryda”? Plakietka ELECTRIC VEHICLE TEST, którą samochód ma naklejoną na klapie bagażnika. Wcześniej widzieliśmy dokładnie tak samo wyglądające auta, lecz zamiast ELECTRIC widniał napis HYBRID.

Oficjalnej informacji od BMW w sprawie elektrycznej przyszłości X2 nie ma, ale za to wiemy, że seria 1 powstanie w wariancie elektrycznym już w 2021 roku. Co to zmienia? Ano X2 korzysta z tej samej platformy i skoro powstanie samochód o nazwie najprawdopodobniej i1 to czemu miałby nie powstać iX2? W przypadku i1 mówi się o konkurencji dla Volkswagena ID.3. Różnica jest taka, że ID.3 jest już produkowany, a BMW i1 pojawi się nie wcześniej jak za 2 lata. Jednak być może bawarskiej marce uda się stworzyć auto z większym zasięgiem, większą mocą i lepiej wyposażone w konkurencyjnej cenie, bo ta gra pierwsze skrzypce w tym segmencie.

Elektryczne X2 to tak naprawdę mogą być testy platformy pod właśnie i1 lub innego crossovera marki, który stanie się bardziej eko. Co do posiadania wlewu paliwa to najprawdopodobniej BMW nie będzie z niego rezygnować w modelach produkcyjnych tylko umieści tam wejście na ładowarkę. Skoro coś działa to po co to zmieniać? Liczmy, że BMW zacznie wkrótce testować prawdziwego elektryka z wyglądu, który będzie na platformie BMW UKL2 Platform. Wtedy dowiemy się nieco więcej.

Foto. Carscoops

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *