Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Oficjalny czas Corvette C8 na torze Nürburgring to 7:29.9, ale nieoficjalne dane mówią, że udało się pokonać tor w 7:28.3, czyli o ponad półtorej sekundy szybciej

W lutym do informacji publicznej przekazano, że Corvette C8 pokonała tor Nürburgring w czasie 7:29.9. Pojawiły się wtedy dwa obozy – jedni zachwalali samochód, że w końcu ma dobry stosunek ceny do tego co oferuje, więc nie można narzekać na wyniki, a tor nie odzwierciedla możliwości oraz drugi obóz, który uważał, że auto wypadło bardzo słabo i sportowe kombi jest w stanie je objechać. Teraz jednak pojawia się informacja, która powinna ucieszyć oba obozy. Mianowicie jak podaje serwis Muscle Cars & Truck, nowa Vette miała pokonać tor w grudniu 2019 roku uzyskując czas 7:28.3. Dlaczego więc oficjalnie podano w lutym wynik o prawie 1,5 sekundy gorszy?

Corvette C8

To pytanie pozostaje zagadką, ale pojawia się pewna spekulacja (nawet bym rzekł teoria spiskowa). Wynik przejazdu odbytego w grudniu 2019 został podany tylko serwisowi Muscle Cars & Track. Być może samochód, który wtedy jechał po torze, był mocniejszą odmianą, która pozostawała w kamuflażu. Jak wiemy, zaplanowano kilka wariantów tego modelu, które mają pojawić się na przestrzeni najbliższych lat. Pojawia się również druga spekulacja, bardziej spiskowa. Bowiem egzemplarz odbywający przejazd w grudniu mógł być pojazdem w wersji przedprodukcyjnej, a ostatecznie dla klientów trafi w pełni dostosowana wersja do warunków drogowych.

Półtorej sekundy na torze Nürburgring to bardzo dużo, bo można dzięki temu przeskoczyć nie o kilka, a kilkanaście czy kilkadziesiąt pozycji wyżej. Jednak czy dla przeciętnego klienta jest to ważne w momencie, gdy jego samochód potrzebuje 3 sekundy by rozpędzić się do 100 km/h? Wydaje się, że nie. Poczekajmy na inne wersje nowej Corvette C8 i wtedy się przekonamy co ten samochód wraz z nową platformą, na której został osadzony, potrafi.

Corvette C8

Foto. materiały prasowe producenta Źródło. Muscle Cars & Trucks

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *