Kolejna kolebka amerykańskiej motoryzacji została zamknięta. To już kolejne muzeum, które na terenie USA zostało zamknięte ze względu na COVID-19.

Decyzją amerykańskiego rządu zamknięte zostało największe muzeum Corvetty na terenie USA. Fabryki największych producentów motoryzacyjnych zostają jednak otwarte, jednakże pracują na biegu jałowym. Muzeum jest miejscem gdzie nie tylko można zobaczyć wystawę aut z kolekcji, ale również klienci mogą odebrać tam najnowsze egzemplarze Vetty C8. Dobra wiadomość, płynąca z informacji prasowych jest taka, że producent nie zatrzymuje możliwość odbioru aut. Więc jeśli ktoś zamówił już swój samochód, może bez problemu udać się po jego odbiór i COVID-19 nie powinien mu w tym przeszkodzić, chociaż należy zachować wszelkie środki ostrożności.

COVID-19

National Corvette Museum w swoim wpisie na Facebooku, potwierdza, iż nikt ze społeczności muzealnej oraz firm świadczących usługi na terenie muzeum nie jest zarażony koronawirusem (COVID-19). Jednakże dla bezpieczeństwa wszystkich pracowników, dyrekcja muzeum postąpiła zgodnie z zaleceniami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom oraz lokalnych urzędników medycznych. Podczas gdy muzeum zostaję całkowicie zamknięte, pracownicy biurowi będą wykonywali swoją prace. Ma to na celu ułatwienie dostaw i odbiorów Corvetty. Jest to niezwykle ważne ponieważ odbiór auta w muzeum opisywany jest od lat jako niesamowite przeżycie dla klienta.

Dyrekcja nie podaje terminu, w którym na nowo otworzy swój obiekt. Z doniesień prasowych wynika, że wydarzenia zaplanowane na maj zostały już odwołane lub przełożone. Dla muzeum czas “odpoczynku” zostanie jednak wykorzystany w produktywny sposób. Przeprowadzane w tym czasie renowacje mają na celu polepszenie renomy oraz przyciągnięcie nowych, potencjalnych klientów. Na mapie motoryzacyjnej Stanów Zjednoczonych, muzeum Corvetty jest z pewnością punktem, który trzeba zobaczyć. Na ten moment jednak, jedyne co możemy zrobić to oglądanie filmów na Facebooku obiektu oraz cyfrowy spacer po zakątkach budynku.

Foto. National Corvette Museum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *