Redaktor | Fotograf

Niemiecki tuner Lightweight żegna model BMW M2 Competition, tworząc specjalną wersję osiągającą prawdopodobnie najwyższą moc pakietu spośród tunerów.

BMW prezentując swój najmniejszy model ze znaczkiem M, czyli M2 zdecydowanie namieszało w segmencie mniejszych samochodów sportowych. Bawarski producent stworzył jedną z najlepszych zabawek na rynku, która bez problemu mogła też szybko wystartować ze świateł. Pierwszy model był jednak wyposażony w zmodyfikowany silnik, znany już wcześniej ze słabszej wersji M235i. W ramach liftingu zaprezentowano odmianę BMW M2 Competition, która przyniosła mnóstwo zmian.

BMW M2 Competition

Jedną z ważniejszych zmian był silnik. Pod maskę trafiła jednostka znana już z modeli M3 i M4, czyli S58. Moc została jednak ograniczona do 410 koni, względem 431 koni w większych autach ze znaczkiem M. Nie zmienia to jednak faktu, że silnik jest bardzo rozwojowy, a wielu tunerów wyciągało z niego niesamowite moce. Niezależnie od tego, czy jest to rozsądne, czy nie w tak mały samochodzie, niemiecki tuner Lightweight zdecydował, że spróbuje zwiększyć moc aż do 740 koni mechanicznych. Zakres zmian jest jednak dość pokaźny.

BMW M2 Competition

Poza modyfikacjami silnika, M2 Finale Edition otrzymało także bogaty pakiet stylistyczny. Wiele elementów zewnętrznych wykonano z włókna węglowego. Ten materiał znalazł się także we wnętrzu, gdzie znajdziemy go na desce rozdzielczej. Fotele zaadaptowano z wersji CS. Z zewnątrz auto wyróżniają także czarne, 19-calowe felgi. Trzeba przyznać, że całość wygląda niesamowicie dobrze i pasuje do charakteru oraz mocy samochodu. Dziwić może jednak fakt, że z tyłu nie znalazł się większy spoiler M Performance.

BMW M2 Competition

Niestety, nie podano ceny pakietu, jednak można się spodziewać, że tanio nie będzie. Do publicznej informacji nie podano także czasów przyspieszenia i prędkości maksymalnej, jednak prawdopodobnie są one świetne. Zdecydowanie jest to jeden z najciekawszych projektów BMW M2 Competition, zwłaszcza pod względem technicznym. Ponadto całość prezentuje się naprawdę dobrze i godnie świętuje końcówkę produkcji tego modelu. Następca zostanie zaprezentowany prawdopodobnie pod koniec 2021 roku.

Foto. materiały prasowe tunera

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *