Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Ideologia RWB jest tak indywidualna i specyficzna, że ciężko nie zakochać się w dziełach tej marki, a zegarek może być zwieńczeniem wielkiego projektu

Chyba nie ma osoby, która interesuje się marką Porsche i nie zna firmy Rauh-Welt Begriff oraz jej założyciela Akira Nakai. Japoński tuner kilka razy odwiedzał Polskę i w 911 Garage w podwarszawskich Łomiankach przygotował kilka swoich projektów, które możemy zobaczyć na polskich drogach. W tym roku również miał odwiedzić nasz kraj, ale koronawirus pokrzyżował wszelkie plany. Teraz jednak możemy mieć część RWD cały czas przy sobie i to za nieco mniejszą cenę, bowiem wystarczy 7 500 zł. Tuner przygotował dwa zegarki, które nazywają się RWB Stella i RWB Rotana, a każdy z nich limitowany jest do zaledwie 305 egzemplarzy.

RWB

Pierwszy nawiązuje do samochodu Porsche 930 RWB z 1985 roku o pseudonimie „Stella Artois”. To chyba jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najczęściej pokazywanych projektów, a jest wyjątkowy, bo to pierwsze RWB, które powstało. Jego nazwa “Stella Artois” pochodzi od belgijskiego piwa, ulubionego przez Nakai-Sana. To właśnie to auto w zasadzie w ciąż jest budowane, bo służy za model testowy dla projektów RWB. Drugi zegarek nosi nazwę “Rotana” i tutaj również nie ma przypadku. Nawiązuje on do modelu o tej samej nazwie, którego jasnofioletowy lakier bardzo rzuca się w oczy. To chyba jeden z najbardziej kontrowersyjnych projektów, ale w tym kryje się jego piękno.

RWB

Oba zegarki mają średnicę 46 milimetrów i są wykonane ze stali nierdzewnej. Gwarantują wodoodporność do 50 metrów i wyposażone są w czarny, gumowy pasek z tłoczonym logiem RWB. Stella ma złote wykończenia, a Rotana fioletowe. Jeśli chciałbyś taki zegarek kupić to musisz wyłożyć 1 795 dolarów, co daje około 7 500 złotych. Można go nabyć na oficjalnej stronie REC Watches (link), ale tak jak pisaliśmy wcześniej, jest tylko 305 sztuk każdego z nich. Zatem cena okazyjna, ale trzeba się pośpieszyć, bo te zegarki będą sprzedawać się jak świeże bułeczki. To prawdziwa gratka dla fanów Porsche i RWB, bo mieć taki zegarek to tak jakby należeć do pewnego, elitarnego grona.

Foto. REC Watches

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *