Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Zakres terytorialny ubezpieczenia to określenie konkretnego terytorium, na którym ubezpieczyciel udzieli nam pomocy. Dowiedz się, na czym dokładnie polega ta procedura.

Poruszając się autem poza granicami Polski warto wiedzieć, czym jest zakres terytorialny ubezpieczenia. Z pewnością warto wiedzieć, jaką pomoc może zaoferować nam ubezpieczyciel w momencie, gdy znajdujemy się aktualnie w innym kraju. Poznaj najważniejsze szczegóły dotyczące zakresu terytorialnego ubezpieczenia oraz dowiedz się, w jaki sposób znaleźć rzetelnego ubezpieczyciela w najlepszej cenie. 

Zakres terytorialny ubezpieczenia - co powinieneś o nim wiedzieć?

Zakres terytorialny ubezpieczenia – co to jest?

Korzystając z samochodu wyłącznie na terenie całej polski, termin jakim jest zakres terytorialny ubezpieczenia może nie być nam dobrze znany. Zarówno ubezpieczenie OC, AC, jak i te dobrowolne, obowiązuje na terenie całego naszego kraju. Jeżeli jednak wybieramy się za granicę, trzeba poznać warunki ubezpieczyciela oraz zakres pomocy, jaką możemy otrzymać w razie potrzeby. Zakres terytorialny ubezpieczenia określa konkretny obszar, na którym możliwe jest udzielenie pomocy klientowi przez firmę ubezpieczeniową. Przy obowiązkowym ubezpieczeniu OC, zakres ten obejmuje takie same warunki wobec każdego klienta, jednak w przypadku polisy dobrowolnej, to ubezpieczyciel podaje klientowi dokładny zakres terytorialny. Wszelkie szczegóły na temat ubezpieczeń terytorialnych możemy poznać między innymi na stronie https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/zakres-terytorialny-ubezpieczenia-dziala, na której jednocześnie można porównać oferty wielu ubezpieczycieli.

Dowiedz się więcej o ogólnych warunkach ubezpieczenia

Warto wiedzieć, że zakres terytorialny w przypadku ubezpieczenia OC dotyczy całego obszaru Polski oraz państw, które przynależą do Systemu Zielonej Karty. System ten działa na terenie europy z wyłączeniem Kosowa, a także terytoriach państw takich jak Iran, Izrael, Tunezja oraz Maroko. Należy pamiętać, że na terenie Kosowa należy uzyskać graniczne ubezpieczenie OC. Decydując się na wyjazd do krajów należących do Systemu Zielonej Karty, trzeba posiadać przy sobie niezbędną dokumentację, która poświadczy o posiadaniu ubezpieczenia OC – zapominając o tym, będziemy zmuszeni wykupić ubezpieczenie graniczne. Porozumienie Wielostronne sprawia, że nie ma potrzeby okazywania dokumentu jakim jest Zielona Karta, należy jednak mieć na uwadze, że będzie to konieczne w 14 innych krajach.

Zakres terytorialny ubezpieczenia - co powinieneś o nim wiedzieć?

Zakres terytorialny polisy AC znacząco różni się jednak od zakresu OC. W tym przypadku nie ma żadnego zapisu ustawy, co oznacza, że to ubezpieczyciele określają własny zakres terytorialny. Właściciel pojazdu powinien bezwzględnie poznać zakres ochrony, jaki firma ubezpieczeniowa oferuje i poznać jej zakres terytorialny, na krótym proponuje swoją ochronę. W przypadku niedopełnienia tej kwestii, jeżeli zakres terytorialny ac nie obejmuje kraju, do którego się wybieramy, warto wykupić na własny koszt ubezpieczenie krótkoterminowe.

Jak znaleźć najtańsze ubezpieczenie graniczne?

Właściciele pojazdów mechanicznych, wybierając się za granicę, muszą brać pod uwagę ewentualne zdarzenia powstałe na terenie obcego kraju. Warto wybrać towarzystwo ubezpieczeniowe, które nie tylko zapewni nam spokojną głowę podczas wyjazdu poza terytorium polski, ale także najtańsze oc i ac. Najprostszym sposobem będzie skorzystanie z kalkulatora OC i AC na stronie https://porownywarki-ubezpieczen.pl/, który pozwoli nam porównać wiele ofert firm ubezpieczeniowych i wybrać najkorzystniejszą opcję dla siebie. Takie rozwiązanie pomoże nam także w łatwy sposób obliczyć wysokość składki konkretnego rodzaju ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *