Ferrari F50 uznawane jest za jedno z najwspanialszych aut w historii. Ten konkretny model wyróżnia się jednak jeszcze mocniej.

Ferrari F50 to samochód, który bez wątpienia jest niekwestionowaną legendą nie tylko włoskiej, ale i całej światowej motoryzacji. Produkowane przez trzy lata auto było nazywane “ulicznym bolidem F1” i nie ma w tym stwierdzeniu większej przesady. F50 to prawdziwy kunszt techniczny i aerodynamiczny, co w połączeniu z potężnym silnikiem o mocy 520 koni mechanicznych i z maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 470 Nm stanowiło genialne osiągi. To auto jest wyjątkowo trudne w prowadzeniu, lecz równocześnie daje właścicielowi ogromną satysfakcję. Nic więc dziwnego, że tak rzadko możemy spotkać się z sytuacją, że Ferrari F50 trafia pod młotek, co potęguje w dodatku unikatowość tego modelu – z fabryki wyjechało zaledwie 349 egzemplarzy.

Ferrari F50

Dom aukcyjny RM Sotheby’s ogłosił jednak kilka dni temu, że mają na sprzedaż właśnie Ferrari F50 od właściciela z Wielkiej Brytanii. Samochód ten oczywiście sam w sobie jest wyjątkowy, lecz wartość tego konkretnego egzemplarza podbija jeden intrygujący fakt. Jest on bowiem jednym z zaledwie ośmiu F50, który posiada kierownicę po prawej stronie. Swap został wykonany w 2000 roku przez firmę Pininfarina, która prowadziła takie zamiany w imieniu Ferrari. To dodatkowo podbija potencjalną cenę, jaką będzie trzeba zapłacić za ten samochód, choć oczywiście nawet bez tego swapa byłaby ona wręcz kosmiczna.

To konkretne F50 przejechało dokładnie 34 269 kilometrów i na zewnątrz jest wykończone w pięknym, klasycznym dla Ferrari kolorze Rosso Corsa. Wnętrze zaś wyłożone jest czarną skórą, co jest naprawdę świetnym kontrastem dla krwistej czerwieni. Auto szczyci się numerem seryjnym 298 z 349, więc nie jest zaskoczeniem fakt, iż zostało ono wyprodukowane w 1997 roku (F50 było produkowane w latach 1995-1997). Wystawione na sprzedaż Ferrari F50 nie posiada ceny wywoławczej, lecz można sądzić, iż cena może wynieść kilka, albo nawet kilkanaście milionów Euro.

Ferrari F50

Foto. RM Sotheby’s

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *