Redaktor | Fotograf

W ostatnich latach konkurencja w segmencie SUV-ów jest niezwykle zacięta. Przede wszystkim chodzi o ilość aut tej klasy na rynku. Jednym z pierwszych tego typu modeli był Volkswagen Touareg. Trzecia generacja tego modelu jest na rynku już od 2018 roku, w związku z czym nadszedł czas na lifting. Oto jakie zmiany może on przynieść pod względem wizualnym.

Volkswagen Touareg to bez dwóch zdań jeden z ważniejszych modeli marki. Przede wszystkim zapewnia on wysoką sprzedaż, a także wprowadza producenta do klasy premium. W związku z tym Volkswagen musi zwracać uwagę na to, co oferuje, a także dbać o to by Touareg wciąż był świeżą propozycją. Obecna generacja modelu jest już na rynku niemal od pięciu lat, co oznacza, że nadchodzi dobry moment na przeprowadzenie liftingu. Ten nadejdzie dopiero za jakiś czas, jednak Kolesa.ru zdecydowała się na stworzenie renderu, który pokazuje, jak nowy Touareg będzie się prezentował.

Volkswagen Touareg po liftingu — oto jak będzie wyglądał

Z zewnątrz zmian będzie całkiem sporo. Przede wszystkim są one zauważalne z tyłu. Prawdopodobnie pojawi się pas świetlny przechodzący przez cały tył samochodu. Jest to znak rozpoznawczy również innych modeli Volkswagena. Prawdopodobnie zostanie także wykorzystany we flagowym modelu producenta. Z przodu w oczy rzuca się przede wszystkim nieco większy grill. Zmianie uległ także kształt lamp, który jest nieco agresywniejszy. Zderzak wydaje się nieco masywniejszy niż w wersji przed liftingiem. Całość prezentuje się dobrze i nieco unowocześnia stylistykę modelu Touareg.

Volkswagen Touareg po liftingu — oto jak będzie wyglądał

Pod względem technicznym, nowy Touareg także ma przynieść nieco nowości. Przede wszystkim mają one dotyczyć jednostek napędowych. Na razie najmocniejsza wersja rozwija 462 konie i 700 niutonometrów. Tak duże wartości są spowodowane wykorzystaniem napędu hybrydowego. Można się jednak spodziewać coraz większej elektryfikacji modelu, która z pewnością spowoduje, że będzie nieco bardziej ekologiczny. Jest to kierunek, który aktualnie przyjmuje Volkswagen, w związku z czym powinien on objąć także model Touareg. Niestety, nie ma co spodziewać się powrotu wersji z silnikiem V8 pod maską.

Render: Kolesa.ru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *