Już od kilkunastu lat sprzedaż miejskich crossoverów poszła w górę. Klientów przyciągają przede wszystkim gabaryty, bezpieczeństwo oraz wszechstronność aut tego segmentu. Volkswagen po wprowadzeniu dwóch modeli tego typu nie zatrzymuje się i pokazuje nam trzeci model zaliczany do miejskich crossoverów – oto Volkswagen Taigo.

Można byłoby pomyśleć, że w gamie niemieckiego producenta nie znajdziemy miejsca na kolejnego miejskiego crossovera. Nic bardziej mylnego. Ludzie z Wolfsburga wypełnili lukę, o której istnieniu nawet nie wiedzieliśmy, dodając do swojej oferty zupełnie nowy model o nazwie Taigo. Prawdą jest, że Volkswagen wspominał, że sprowadzi do Europy model, który zadebiutował w Brazylii pod nazwą Nivus. Auto przy długości 4,26 metra, szerokości 1,75 metra oraz wysokości 1,49 metra jest nieco dłuższy, ale niższy i węższy niż T-Roc.

Volkswagen Taigo

Zasadniczo Taigo ma być bardziej stylową, nowoczesną alternatywą dla T-Roc’a. Co do samego projektu i wyglądu auta nie ma za dużo do powiedzenia ponieważ design auta został w dużej mierze przeniesiony z Nivusa, który przyjechał prosto z Brazylii. Na wielu zdjęciach zaprezentowana została wersja R Line, której jedną z dosyć zauważalnych cech są “końcówki wydechu” bez których moglibyśmy się obyć. Wnętrze również zapożyczone zostało z brazylijskiego brata. Jedyną zmianą jest panel sterowania klimatyzacją, który przypomina te z najnowszych, poliftowych modeli takich jak Tiguan czy Arteon. Wnętrze jakościowo powinno przypominać te z Polo lub T-Cross’a.

Volkswagen Taigo

Sprzedawany wyłącznie z napędem na przednie koła model Taigo dostępny będzie jedynie z jednostkami benzynowymi ponieważ Volkswagen odchodzi powoli od motorów TDI. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy dwoma jednostkami. Będzie to prawdopodobnie trzycylindrowa jednostka 1.0 TSI o mocy 95 oraz 110 koni mechanicznych. Drugą, dobrze znaną opcją będzie 150-konne 1.5 TSI, które połączone będzie z 6-stopniowym manualem lub automatem DSG. Zaskoczeniem, jak na ten segment, będą opcjonalne reflektory wykonane w technologii LED Matrix. Zamówić można go będzie między innymi z 9,2 calowym ekranem dotykowym, bezprzewodowym ładowaniem oraz 18-calowymi kołami. Pomimo nieco opadającej linii dachu, bagażnik może pomieścić 438 litrów, co jest porównywalne z T-Crossem. VW ma w planach sprzedawać Taigo w 28 krajach Unii Europejskiej, a także w Turcji oraz wybranych krajach Afryki.

Volkswagen Taigo

Foto. materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *