Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Choć Hyundai Santa Fe to stosunkowo bardzo młody samochód to jednak producent decyduje się wprowadzić facelifting i to z bardzo dużymi zmianami

Hyundai w tym tygodniu zaprezentował teaser odświeżonego modelu Santa Fe. Facelifting w tym modelu następuje wyjątkowo szybko, bo zaledwie 2 lata po oficjalnej premierze i rok po wprowadzeniu do produkcji. Jakby tego było mało to producent chce odświeżyć bardzo wiele elementów, a jedną z największych nowości ma być płyta podłogowa z najnowszej Sonaty. Będzie to zatem pierwszy model w Europie zbudowany na tej platformie, a przy okazji odświeżony zostanie wygląd samochodu. Zmiana platformy nie jest przypadkowa, bowiem Hyundai daje sobie możliwość elektryfikacji jednostek napędowych i takowa nastąpi w postaci miękkiej hybrydy.

Santa Fe

Nowe przepisy Unii Europejskiej wymagają coraz to niższych wartości odnośnie emisji CO2, dlatego też do gamy trzeba wprowadzać układy zelektryfikowane. Hyundai ma zamiar do Santa Fe wprowadzić zarówno miękką hybrydę jak i standardowy PHEV. Jednak nowa platforma pozwala także na wprowadzenie pełnej wersji elektrycznej, choć ta, nie jest na razie planowana. Jako że ostatnio zaprezentowano teaser, który podpowiadał nam jak będzie wyglądać przód samochodu to grafik występujący pod pseudonimem AtchaCars przygotował wizualizację jak może wyglądać auto w pełnej krasie.

Santa Fe

Z największych zmian względem obecnej generacji to nowe światła w kształcie litery “T”, większy (bardziej masywny) grill oraz przeprojektowana dolna część zderzaka. To wszystko sprawia, że teraz samochodu zdaje się być bardziej agresywny i potężny, a przy okazji podąża za najnowszą stylistyką marki. Zmiany są spore i biorąc pod uwagę, że tak naprawdę to auto ma dopiero rok to jesteśmy pod wrażeniem tak szybkiej decyzji o zaktualizowaniu. Premiera nowej wersji ma się odbyć jeszcze w tym roku, a auto wejdzie do salonów jako model na 2021 rok.

Foto. AtchaCars

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *