Redaktor | Fotograf

Obecnie testy aut są coraz bardziej ekstremalne. Wielu producentów przeprowadza je w warunkach, które prawdopodobnie nigdy nie nastąpią podczas eksploatacji. Nie inaczej jest w przypadku Skody. Superb 2024 i Kodiaq 2024 pomyślnie ukończyły testy w warunkach raczej ekstremalnych. Tym razem odbyły się one na mroźnym północnym kole podbiegunowym i pustyni Arizona.

Jednym z najważniejszych parametrów danego auta jest jego wytrzymałość. Choć większość samochodów nigdy nie jest narażona na ekstremalne warunki pogodowe, producenci sprawdzają, czy dadzą radę je wytrzymać. Dotyczy to również Skody, która właśnie testowała swoje najnowsze modele Superb 2024 i Kodiaq 2024 zarówno na pustyni Arizona, jak i na zimnym kole podbiegunowym. Próby przebiegły pomyślnie, co udowadnia, że obydwa modele będą dzielnie znosiły nawet niezwykle trudne warunki eksploatacji. Ich premiera nadchodzi wielkimi krokami.

Przed wprowadzeniem swoich modeli na rynek, pracownicy Skody symulują 40 lat użytkowania pojazdu. Dzięki temu są w stanie uzyskać odpowiedź na pytanie, czy faktycznie będą one wytrzymałe w dłuższej perspektywie. Wiele najważniejszych elementów wyposażenia, takich jak reflektory czy systemy bezpieczeństwa, jest ocenianych na stanowiskach laboratoryjnych. Przed nadchodzącą światową premierą nowe generacje Škody Superb 2024 i Kodiaq 2024 przeszły testy w najtrudniejszych warunkach pogodowych. Pojazdy poddano działaniu niskich temperatur na kole podbiegunowym, sięgających do -30°C. Wymagające temperatury wpływają przede wszystkim na prace elementów mechanicznych i elektronicznych.

Skoda zabrała także swoje najnowsze modele do Hiszpanii i na pustynię Arizona. Temperatura sięgająca 50 stopni Celsjusza sprawdzała przede wszystkim sprawność układów chłodzenia. Oceny dostarczyły również szczegółowych informacji o zachowaniu termicznym nowego hybrydowego układu napędowego typu plug-in. Zupełnie nowe modele Superb i Kodiaq z powodzeniem sprawdziły się jako pojazdy holownicze na drodze Grossglockner w Austrii. Testy na drogach górskich o nachyleniu sięgającym 13% dostarczyły cennych informacji dotyczących skuteczności hamulców i regulacji termicznej. Po pomyślnym zakończeniu intensywnego programu testów obie serie modelowe są teraz gotowe na swoje nadchodzące światowe premiery. Te odbędą się już niedługo, a nowe modele pojawią się na ulicach już na początku przyszłego roku.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *