Redaktor | Fotograf

Polityka koncernu Volkswagen AG sprowadza się powoli do znikania z segmentu standardowych limuzyn. Zaprzestanie produkcji Passata w takiej odmianie nadwoziowej jest tego najlepszym przykładem. Jedynym mocnym graczem ma pozostać Skoda Superb 2024 liftback. Producent zapowiedział właśnie design zewnętrzny modelu.

Segment limuzyn i sedanów niestety odchodzi w zapomnienie. Kolejni producenci rezygnują z modeli tej klasy na rzecz SUV-ów. Dzieje się tak również w grupie Volkswagena, która do tej pory słynęła z wielu ciekawych propozycji w tym segmencie. Passat nowej generacji dostępny jest jedynie jako kombi, a rolę odmiany sedan ma zająć Skoda Superb 2024 Liftback. Czeski producent właśnie zapowiedział design zewnętrzny nowego modelu. Sporo rzeczy jest jeszcze ukrytych, jednak linia nadwozia zapowiada się naprawdę dobrze.

Niestety, przez zastosowanie dość obszernego kamuflażu ciężko powiedzieć, jak dokładnie będzie wyglądał Superb. Widać jednak, że linia nadwozia nieco się wydłuży. Jednocześnie auto ma zachować swoje praktyczne walory, a przede wszystkim pozostanie liftbackiem. Przednia część nadwozia nie będzie rewolucyjna, a głównym motywem pozostanie spory grill w charakterystycznym dla Skody kształcie. Tylna część nadwozia wyróżni się nowym wzorem lamp, jednak również tam nie uświadczymy rewolucji. Długość Skody Superb 2024 liftback to ponad 4900 milimetrów, co oznacza, że nowa generacja będzie nieco dłuższa od poprzednika. Rozstaw osi pozostał ten sam, jednak producent obieca więcej przestrzeni na głowę dla pasażerów.

Kolejnym ważnym parametrem w przypadku auta tej klasy jest bagażnik. Skoda Superb 2024 liftback otrzyma kufer o 20 litrów większy od poprzednika. Oznacza to, że jego pojemność wyniesie 645 litrów. Wnętrze odmiany liftback nie jest jeszcze znane, jednak powinno być identyczne jak w przypadku kombi. Różnicą będzie w końcu przede wszystkim tylna część nadwozia. Skoda oficjalnie zaprezentuje nowego Superba w obu wersjach nadwoziowych już w listopadzie. Producent zrezygnuje z dotychczasowego nazewnictwa nazw wyposażenia poza Sportline i Laurin&Klement. W miejsce Active, Ambition, i Style pojawią się Essence i Selection.

Fot. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *