Nie jest niespodzianką, że najnowsza generacja Octavii będzie produkowana również w uterenowionej wersji Scout. Czeski producent potwierdził właśnie premierę. Warto dodać, że obecnie na rynku dostępna jest czwarta generacja lubianego przez europejczyków modeli.

Nowa Skoda Octavia Scout dostępna będzie klasycznie, tylko w nadwoziu kombi. Napęd przenoszony będzie na przednią oś za pomocą przekładni manualnej. Oczywiście, klienci chcący “czegoś więcej” będą mogli dokupić napęd na wszystkie koła oraz opcjonalną skrzynię DSG.

Scout

Jeżeli chodzi o kolory, klienci będą mogli wybierać spośród tych, które są dostępne w zwykłej odmianie Octavii. Tak jak w poprzednich generacjach bestsellerowego modelu czeskiego producenta, tak i w najnowszym w jego wcieleniu specjalna wersja Scout różni się przede wszystkim od standardowej zwiększonym prześwitem oraz plastikowymi dodatkami w obrębie nadkoli.

„Najbardziej widocznymi zmianami wizualnymi są charakterystyczne zderzaki, krawędzie i progi błotników oraz srebrne detale, takie jak lusterka wsteczne i wykończenia szyb. Zewnętrzny charakter samochodu podkreślają nowe felgi oraz srebrne detale”

Daniel Petr – dział projektowania zewnętrznego ŠKODA.

Dodatkowo, 15 milimetrowy prześwit ma na celu zwiększenie umiejętności auta jeżeli chodzi o jazdę w terenie. Osoby kupujące Scout’a będą mogły wybierać pomiędzy dwoma rozmiarami felg. 18-calowe obręcze kół ze stopu lekkiego Braga lub 19-calowe obręcze Manaslu będą jedynymi możliwymi opcjami jeżeli chodzi o felgi.

Scout

Elementy wyposażenia Octavii Scout nie przyniosły negatywnych efektów, które miałyby odzwierciedlenie jeśli chodzi o praktyczność auta. Bagażnik o pojemności 640 litrów oraz długość całkowita auta (4 703 mm) sprawiają, że jest to najbardziej pojemna oraz najdłuższa Skoda Octavia w historii. Oprócz logo tej wersji, specjalnościami wnętrza SCOUT są dekoracyjne wykończenia, kontrastujące brązowe przeszycia i siedzenia z pokrowcami ThermoFlux. W opcji dostępne są oczywiście fotele, których tapicerka stworzona jest z połączenia skóry oraz materiału Suedia.

Całkowicie nowa OCTAVIA SCOUT jest standardowo wyposażona w najnowocześniejszy system informacyjno – rozrywkowy Bolero, z dużym, dziesięcio-calowym ekranem dotykowym, asystentem głosowym Laura i szeroką gamą usług online. 

Opcja napędu na wszystkie koła nie będzie dostępna w najsłabszych jednostkach. Pierwszą z nich będzie zupełnie nowy silnik 1.5 eTsi, a kolejną najsłabsza odmiana wysokoprężna czyli 2 litrowa jednostka TDI o mocy 115 koni mechanicznych. Wszystkie inne jednostki napędowe będą dostępne jedynie z napędem na wszystkie koła oraz dwusprzęgłową skrzynią automatyczną.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *