Dzień po dniu spotykamy się z nowymi informacjami na temat nowej Octavii. Wczoraj mogliśmy oglądać jej zdjęcia w wersji RS praktycznie bez kamuflażu, dziś natomiast producent udostępnia zwiastun prezentujący odmianę hybrydową.

Podstawową informacją jest to, że dla Octavii przygotowano dokładnie taki sam układ napędowy jaki będzie dostępny w Golfie GTE, ale także CUPRA Leon PHEV. Zwiastun pokazuje nam auto w obydwu wersjach nadwozia. Pierwsza w historii zelektryfikowana Octavia swojego debiutu doczeka się na targach genewskich, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Dla przypomnienia, Octavia będzie wyposażona w jednostkę o pojemności 1,4 litra, która w połączeniu z silnikiem elektrycznym legitymuje się mocą 242 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym rzędu 400 Nm.

Podczas gdy Golf oraz Leon na pełnej baterii przejadą 60 kilometrów, Octavia zrobi ich o 5 mniej. Czemu? Producent nie podaje odpowiedzi na to pytanie, ale prawdopodobnie wynika to z większej masy pojazdu. RS iV nie będzie jedyną hybrydową Octavią na salonie w Genewie. Producent zaprezentuje również słabszą odmianę plug-in o mocy 201 koni mechanicznych. Hybrydową wersję RS będziemy mogli oczywiście poznać po czerwonym logotypie Rally Sport.

Jedno jest pewne, coraz bliżej nam do zobaczenia w cenniku nowej generacji Octavii RS z silnikami 2.0 TSI oraz dieslowskim odpowiednikiem. Nie mamy jednak pewności co do tego czy Octavia RS z silnikiem wysokoprężnym, tak jak do tej pory, zachowa napęd na obie osie. Na taką informację musimy jeszcze zaczekać. Klienci nie ukrywają, że chcieliby zobaczyć wariant o mocy około 250 KM z napędem na obie osie (coś na zasadzie jak w modelu Superb). Czy Skoda wysłucha ich prośby? Nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że jeśli nie teraz to przy okazji faceliftingu wprowadzi taką wersję.

Foto. materiały prasowe Skoda

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *