Skoda potwierdza informacje na temat hybrydowej wersji Octavii

Dzień po dniu spotykamy się z nowymi informacjami na temat nowej Octavii. Wczoraj mogliśmy oglądać jej zdjęcia w wersji RS praktycznie bez kamuflażu, dziś natomiast producent udostępnia zwiastun prezentujący odmianę hybrydową.

Podstawową informacją jest to, że dla Octavii przygotowano dokładnie taki sam układ napędowy jaki będzie dostępny w Golfie GTE, ale także CUPRA Leon PHEV. Zwiastun pokazuje nam auto w obydwu wersjach nadwozia. Pierwsza w historii zelektryfikowana Octavia swojego debiutu doczeka się na targach genewskich, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Dla przypomnienia, Octavia będzie wyposażona w jednostkę o pojemności 1,4 litra, która w połączeniu z silnikiem elektrycznym legitymuje się mocą 242 koni mechanicznych oraz momentem obrotowym rzędu 400 Nm.

Podczas gdy Golf oraz Leon na pełnej baterii przejadą 60 kilometrów, Octavia zrobi ich o 5 mniej. Czemu? Producent nie podaje odpowiedzi na to pytanie, ale prawdopodobnie wynika to z większej masy pojazdu. RS iV nie będzie jedyną hybrydową Octavią na salonie w Genewie. Producent zaprezentuje również słabszą odmianę plug-in o mocy 201 koni mechanicznych. Hybrydową wersję RS będziemy mogli oczywiście poznać po czerwonym logotypie Rally Sport.

Jedno jest pewne, coraz bliżej nam do zobaczenia w cenniku nowej generacji Octavii RS z silnikami 2.0 TSI oraz dieslowskim odpowiednikiem. Nie mamy jednak pewności co do tego czy Octavia RS z silnikiem wysokoprężnym, tak jak do tej pory, zachowa napęd na obie osie. Na taką informację musimy jeszcze zaczekać. Klienci nie ukrywają, że chcieliby zobaczyć wariant o mocy około 250 KM z napędem na obie osie (coś na zasadzie jak w modelu Superb). Czy Skoda wysłucha ich prośby? Nie wiadomo, ale miejmy nadzieję, że jeśli nie teraz to przy okazji faceliftingu wprowadzi taką wersję.

Foto. materiały prasowe Skoda