Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

INEOS Automotive rozpoczął produkcję seryjną swojego najnowszego modelu, Grenadier Quartermaster z podwójną kabiną. Pierwsze egzemplarze zjechały z linii produkcyjnej w fabryce w Hambach we Francji. To istotny krok, który wprowadza kolejny model INEOS na rynek, oferując klientom jeszcze większą różnorodność w zakresie możliwości terenowych i przewozu ładunków.

Quartermaster, nazwany zgodnie z nomenklaturą wojskową, to pięciomiejscowy pick-up z podwójną kabiną. Pierwotnie zaprezentowany podczas Festival of Speed w Goodwood, model ten ma połączyć niekwestionowane możliwości terenowe z praktycznością przewozu ładunków. Nowy Grenadier Quartermaster został opracowany równolegle z wersją Grenadier Station Wagon i dzieli z nią wiele cech konstrukcyjnych. Obydwa modele korzystają z pełnej ramy, wytrzymałych osi, dwubiegowej skrzyni biegów i blokowanych mechanizmów różnicowych. Wersje zasilane są 3,0-litrowymi turbodoładowanymi silnikami benzynowymi lub wysokoprężnymi znanymi z logo BMW. Napęd przenoszony jest na wszystkie cztery koła przez ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów ZF.

Rusza produkcja INEOS Grenadier Quartermaster, dostawy w grudniu

Quartermaster jest większy niż Grenadier Station Wagon, oferując wydłużony rozstaw osi o 305 mm, co przekłada się na większą przestrzeń ładunkową. Ta przestrzeń ma ładowność do 760 kg i jest dostosowana do łatwego przewożenia europalet o standardowych wymiarach. Pierwsze dostawy do klientów w Europie są planowane na grudzień 2023 roku. Klienci w Azji, Afryce Subsaharyjskiej i na Bliskim Wschodzie będą mogli cieszyć się nowym modelem krótko po tym terminie. W Ameryce Północnej sprzedaż Quartermastera rozpocznie się na początku 2024 roku.

Oprócz wersji z podwójną kabiną, INEOS planuje wprowadzić model z pojedynczą kabiną, korzystający z tej samej ramy co pick-up Quartermaster. Ta odmiana wejdzie do produkcji w 2024 roku i będzie adresowana do specjalistów od konwersji i producentów nadwozi komercyjnych. Fabryka w Hambach, którą INEOS nabył od Mercedes-Benz, została gruntownie zmodernizowana, aby obsłużyć produkcję Grenadierów. Nowa półautomatyczna lakiernia, w pełni zautomatyzowany warsztat lakierniczy i centrum jakości są elementami wsparcia dla produkcji nowych modeli.

Rusza produkcja INEOS Grenadier Quartermaster, dostawy w grudniu

Lynn Calder, dyrektor generalna INEOS Automotive, podkreśliła, że rozpoczęcie produkcji drugiej linii modelowej to znaczący kamień milowy dla firmy. Dodała, że Quartermaster łączy solidne możliwości i wyrafinowane osiągi Grenadier Station Wagon z ogromną przestrzenią ładunkową, co czyni go doskonałym uzupełnieniem oferty modelowej firmy.

Źródło: materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *