Redaktor | Fotograf

Nowa generacja modelu Dacia Duster 2024 zbliża się wielkimi krokami. Producent oficjalnie pokaże nam ją już jutro. Tuż przed premierą doszło jednak do wycieku oficjalnych zdjęć auta, dzięki czemu znamy już jego design. Duster zdecydowanie nabierze charakteru, a także będzie prezentował się bardzo nowocześnie. W gamie pojawi się również hybryda.

Dacia Duster 2024 nadchodzi, a producent pokaże nam ją oficjalnie już jutro. W międzyczasie doszło jednak do niespodziewanego wycieku materiałów marketingowych marki, dzięki czemu design modelu znamy już teraz. Nowa generacja przyniesie niemałą rewolucję stylistyczną, a SUV będzie prezentował się bardzo nowocześnie. Dacia Duster trzeciej generacji otrzyma również wiele nowoczesnych systemów oraz kilka nowych silników w gamie. Jeśli zachowa przy tym rozsądną cenę, będzie stanowiła znakomitą ofertę w obecnych czasach.

Nowa generacja Dacii Duster przyniesie wiele zmian stylistycznych. Oczywiście pojawi się na niej już nowe logo, które trafiło na rynek już jakiś czas temu. Widać kilka nawiązań do innych modeli, takich jak nowy Jogger czy Spring, jednak Duster wyznacza również nowe standardy. Przód stał się jeszcze bardziej masywny, podobnie jak cała bryła pojazdu. Z tyłu uwagę zwracają nowe lampy, które prawdopodobnie będą wykonane w technologii LED. SUV wciąż wyróżnia się wieloma plastikowymi wstawkami, które dodają mu terenowego charakteru. Na zdjęciach widać również całkiem masywne, dwukolorowe felgi, a więc mamy do czynienia z dobrze wyposażoną odmianą.

Pod względem technicznym, Dacia Duster 2024 otrzyma kilka nowych rozwiązań. Przede wszystkim w gamie w końcu pojawi się odmiana hybrydowa. Będzie to dobrze znana z Renault jednostka o mocy 140 koni mechanicznych. Dzięki zastosowaniu dodatkowej infrastruktury elektrycznej, auto potrafi przejechać kilka kilometrów na samym prądzie. W gamie wciąż dostępna będzie odmiana z napędem na wszystkie koła, co jest dobrą informacją dla miłośników jazdy terenowej. W gamie niestety nie przetrwa jednostka wysokoprężna 1.5 dCi. Klienci będą mogli wybrać jeszcze spośród silników 1.0 i 1.3 TCe.

Film: Autolatest.ro

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *