Redaktor | Fotograf

Szwedzi szybko podnieśli się po pandemii. Już pierwsze miesiące tego roku były rekordowe dla Volvo, jednak jak się okazało, rekordowe wyniki sprzedaży zanotowano też za pierwsze półrocze 2021 roku.

Pandemia dotknęła branżę motoryzacyjną wyjątkowo mocno. W 2020 roku wielu producentów musiało zmierzyć się z nie lada wyzwaniem, aby podnieść się po tym ciężkim ciosie. Volvo jest jedną z marek, która w 2021 roku z każdym miesiącem udowadniała, że radzi sobie bardzo dobrze. Teraz, podsumowując wyniki sprzedaży i zyski tego półrocza, okazało się, że było to najlepsze 6 miesięcy w 94-letniej historii marki.

Rekordowy wynik sprzedaży Volvo w pierwszej połowie 2021 roku

W porównaniu do analogicznego okresu w 2020 roku, Volvo udało się zanotować wzrost sprzedaży samochodów wynoszący aż 41 procent. Wzrost jest znaczny nawet w odniesieniu do 2019 roku, gdzie sprzedaż była normalna, i wynosi 12 procent. Volvo cieszy się z sukcesu, mając na uwadze to, że poza pandemią problemem wielu producentów jest też brak dostaw elementów elektronicznych, a konkretnie półprzewodników. Według słów Hakana Samuelssona, Volvo jest też światowym liderem transformacji na napędy hybrydowe i elektryczne.

Rekordowy wynik sprzedaży Volvo w pierwszej połowie 2021 roku

Te drugie mają w pełni wypełnić gamę producenta już w 2030 roku. Volvo bez wątpienia chce być jednymi z pierwszych, którym się to uda. Modele z serii Recharge, a więc hybrydy typu plug-in oraz auta elektryczne stanowią już 25 procent sprzedaży. Jest to najlepszy wynik spośród wszystkich producentów mających w swojej ofercie także modele spalinowe. Pomóc mają w tym premiery coraz to nowszych modeli czysto elektrycznych. Ostatnio zaprezentowano model C40, który wraz z elektryczną odmianą XC40 ma zacząć podbijać rynek.

W celu rozwoju technologii elektrycznej, Volvo połączy swoje siły z Northvolt. Ma to też przynieść bardziej efektywną produkcję akumulatorów, a więc i łatwiejszy dostęp do nich. Wspólna praca ma też przynieść rozwój technologii wytwarzania baterii, co będzie oznaczało lepszy zasięg samochodów. Bez wątpienia, Volvo ma potencjał aby być globalnym liderem elektrycznej rewolucji.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *