Redaktor | Fotograf

Nie stanie się to wcześniej niż w 2030 roku. Ikona marki do końca zachowa swój charakterystyczny napęd, co ucieszy wszystkich fanów modelu 911.

Porsche 911 to jedno z najbardziej ikonicznych aut w historii. Zapisało się w kulturze masowej, a jego linię boczną rozpozna każdy. Równie kultowy jest jego napęd. 6-cylindrowy bokser umieszczony z tyłu, zawsze był znakiem rozpoznawczym modelu. Pomimo zmieniających się trendów, zawsze zachowywało swój charakter. Jednak czy oprze się także elektryfikacji? W końcu Porsche ma w planach wprowadzanie do oferty coraz większej ilości modeli elektrycznych. W końcu spotka to i 911, jednak ma to się stać bardzo późno.

Porsche 911

Według zapowiedzi Olive’a Blume’a, Porsche 911 ma zostać ostatnim modelem z silnikiem spalinowym w ofercie marki. Na pewno nie stanie się to wcześniej niż w roku 2030, więc przed nami jeszcze spokojne 10 lat, na obcowanie ze spalinowymi wersjami 911. Na początku przyszłego dziesięciolecia, elektryfikacji ma ulec już 80% oferty Porsche. Większą część pozostałych 20% zajmie właśnie 911.

Porsche 911

Problemem w przypadku 911 jest też umiejscowienie silnika. Gdyby umieszczono tam jednostkę elektryczną, samochód straciłby znacznie na właściwościach jezdnych. Porsche nie chce zmieniać tego legendarnego już napędu, pomimo że nie jest to najbardziej optymalne rozwiązanie. Możliwe jest jednak wcześniejsze pojawienie się wersji hybrydowej. Prawdopodobna może być też miękka hybryda, która pozwoliłaby nieco zmniejszyć spalanie i emisję spalin. Nie jest to jedyny model Porsche, który czeka los silnika elektrycznego. Niewykluczone, że także Cayman stanie się niedługo elektrykiem.

Porsche 911

Niezależnie od tego, co czeka 911, będziemy musieli na to poczekać minimum 10 lat. Póki co, możemy się cieszyć legendą w takiej formie jaka jest znana już od ponad 50 lat. Niestety, elektryfikacja jest już nieunikniona i coraz więcej producentów się na nią decyduje. Nie ma się co dziwić, ponieważ jest to część obecnej polityki klimatycznej. Porsche chce osiągnąć pełną neutralność w emisji dwutlenku węgla właśnie w 2030 roku.

Foto. materiały prasowe producenta

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *