Redaktor | Fotograf

Choć Panamera wydaje się być nieco zapomniana przez Porsche, wciąż jest to niezwykle ważny model dla niemieckiego producenta. Aby nieco zwiększyć sprzedaż, pojawi się specjalna edycja Platinum Edition, która będzie wyposażona w najbardziej popularne opcje stylistyczne i techniczne. Sumarycznie będzie to tańsza opcja od kupna podstawowej Panamery i doposażenie jej.

Porsche Panamera to jeden z najpopularniejszych modeli tej klasy na rynku. Nic więc dziwnego, że producent chce utrzymać swoją pozycję w tym segmencie. Porsche wpadło na pomysł, aby zaoferować specjalną wersję Panamery, czyli Platinum Edition. Producent ma doświadczenie w produkcji specjalnych odmian. Co ciekawe, w przeciwieństwie do większości edycji specjalnych pozwoli ona zaoszczędzić. Będzie ona bogato wyposażona w najpopularniejsze opcje stylistyczne i techniczne, które sumarycznie kosztowałyby więcej w zwykłych odmianach Panamery. Wersja Platinum Edition będzie dostępna jedynie w podstawowych odmianach modelu. Chodzi więc o Panamerę 4 i Panamerę 4 E-Hybrid.

Porsche Panamera Platinum Edition - edycja, która pozwala zaoszczędzić

Pod względem stylistycznym, Platinum Edition zaoferuje 13 kolorów, które nie będą wymagały dopłaty. W standardzie znajdą się także 21-calowe felgi w kolorze Satin Gloss Platinum. Ponadto, listwy wokół okien otrzymają czarne wykończenie, w tym kolorze będą również sportowe końcówki układu wydechowego. Tylne szyby będą przyciemniane, tak samo jak światła z tyłu. Pozostałe elementy dekoracyjne na zewnątrz, będą wykończone w kolorze platynowym. Wnętrze będzie wyróżniać się przede wszystkim analogowym zegarkiem na desce rozdzielczej oraz specjalnymi nakładkami progów drzwi z nazwą modelu. W standardzie znajdzie się nagłośnienie Bose, fotele komfortowe z regulacją w 14 kierunkach, podgrzewane z przodu i z tyłu. Drzwi będą się domykać automatycznie.

Porsche Panamera Platinum Edition - edycja, która pozwala zaoszczędzić

Ciekawe wyposażenie dotyczy również asystentów jazdy. Platinum Edition w standardzie otrzyma asystenta pasa ruchu, asystenta parkowania z kamerą cofania oraz wspomaganie układu kierowniczego Plus. Na pokładzie znajdzie się również zawieszenie pneumatyczne z Porsche Active Suspension Management. Za oświetlenie drogi będą odpowiadać w pełni matrycowe reflektory LED. Na żywo, Panamera Platinum Edition będzie zaprezentowana już za tydzień na targach w Los Angeles. W Europie będzie ona również dostępna w modelach Sport Turismo.

Foto. Materiały prasowe producenta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *