Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Jako jedni z pierwszych mieliśmy okazję zobaczyć Rolls-Royce Spectre w Polsce. Wyjątkowe testy na dystansie 2,5 mln km symulujące 400 lat użytkowania to dopiero początek nowości, jakie wprowadza Spectre do gamy luksusowej marki. Czy elektryczne coupé podbije serca klientów?

Spectre, pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Rolls-Royce, zadebiutował na polskim rynku, zapowiadając początek nowego i ekscytującego rozdziału w historii Rolls-Royce Motor Cars. Od momentu ogłoszenia planów wprowadzenia na rynek pierwszego w pełni elektrycznego modelu Rolls-Royce, oczekiwania polskich klientów stale rosły. Teraz nadszedł ten wyczekiwany moment, kiedy to Spectre, reprezentujący pełen elegancji i innowacji luksus, został oficjalnie zaprezentowany w Polsce.

Polska premiera Rolls-Royce Spectre - najbardziej luksusowy elektryk

Rolls-Royce Spectre to prawdziwie wyjątkowy samochód, który ustanawia nowy precedens w kategorii Ultra-Luksusowych Elektrycznych Super Coupe. Jego imponujący i zarazem wyrafinowany wygląd przyciąga uwagę od pierwszego spojrzenia. Z szerokim grillem, który jest najszerszym w historii Rolls-Royce’a, Spectre emanuje siłą i potęgą. Grill Pantheon, z gładkimi łopatkami, precyzyjnie prowadzi powietrze wokół przedniej części samochodu. Proporcje i dynamiczna sylwetka fastback nadają mu niezwykły charakter, przywodząc na myśl najbardziej kultowe samochody i jednostki wodne w historii. Spectre osiągnął również najniższy w historii Rolls-Royce’a współczynnik oporu powietrza, wynoszący 0,25 Cd, dzięki gładkiej powierzchni nadwozia oraz 830 godzinom modelowania i testów w tunelu aerodynamicznym.

Polska premiera Rolls-Royce Spectre - najbardziej luksusowy elektryk

Niepowtarzalny charakter Spectre przenosi się również do wnętrza, które stanowi prawdziwą “świątynię” luksusu. Spectre oferuje najbardziej zaawansowane technologicznie funkcje Bespoke, inspirowane ponadczasową mistyką nocnego nieba. Drzwi Spectre, zwane Starlight Doors, zostały ozdobione 4 796 delikatnie oświetlonymi “gwiazdami”. Otwierane pod wiatr drzwi można także zamówić z panelem Canadel, wykonanym z jednego arkusza drewna, umieszczonego precyzyjnie pod kątem 55 stopni, co dodaje wrażenia ruchu wewnątrz samochodu.

Polska premiera Rolls-Royce Spectre - najbardziej luksusowy elektryk

Inżynierowie Rolls-Royce’a wykorzystali pełną aluminiową konstrukcję samochodu, znanej jako “Architektura Luksusu”, aby w pełni wykorzystać korzyści płynące z napędu elektrycznego. Dzięki wytłaczanym sekcjom aluminiowym i integracji akumulatora z konstrukcją samochodu, Spectre jest o 30% sztywniejszy niż poprzednie modele Rolls-Royce. Ta elastyczna architektura pozwoliła również na umieszczenie podłogi w połowie między konstrukcjami progów, co stworzyło przestrzeń na kanał okablowania i przewodów klimatyzacji, a akumulator został zamontowany pod spodem, zapewniając idealnie gładki profil spodniej części podłogi. I choć masa samochodu nie jest mała, bo wynosi 2975 kg, a samochód ma 545,3 cm długości, 208 cm szerokości, 321 cm rozstawu osi i 12,7-metrową średnicę zawracania, to sprawia wrażenie bardzo smukłego i “lekkiego”.

Aby zapewnić niezapomniane wrażenia “jazdy na magicznym dywanie”, Spectre przeszedł rygorystyczny program testów, który poświęcono ponad 1500 godzin na dopracowanie takich aspektów jak hamowanie regeneracyjne samochodu. W trakcie testów na Lazurowym Wybrzeżu, system zawieszenia Planar został doskonale dostrojony, aby precyzyjnie reagować na działania kierowcy i warunki drogowe, korzystając z najnowszych rozwiązań sprzętowych i oprogramowania. Dodatkowo, umiejscowienie akumulatora przyczynia się do niskiego zamontowania siedzeń i otulającej kabiny, co wzmaga charakterystyczne dla Rolls-Royce’a wrażenia z jazdy. Ponadto, przestrzeń pozwala na wykorzystanie prawie 700 kg materiałów wygłuszających, dając dodatkowe poczucie luksusu i komfortu.

Serdecznie dziękujemy Rolls-Royce Motor Cars Warszawa za zaproszenie na premierę modelu Spectre

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *