Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Targi w Essen są świetną okazją dla producentów do pokazania swoich możliwości, ale również dają szansę na głoszenie pewnych wartościowych ideii i temu służy to Audi

W Polsce “najlepszy” radiowóz to obecnie KIA Stinger GT, która wielkorotnie na targach była pokazywana i ma skutecznie łapać piratów drogowych. W Niemczech właśnie rozpoczyna się Essen Motor Show, na którym co roku jest pokazywany jeden “zmodyfikowany” radiowóz. To właśnie na tych targach mogliśmy zobaczyć policyjne BMW i8. Tym razem radiowozem targów zostało Audi RS4-R od ABT, które standardowo zniewala swoim wyglądem, a jak przystało na charakterystykę tych targów to cały projekt musiał być wykonany na wysokim poziomie. Wybór dosyć nie oczywisty, bo zazwyczaj wybierano bardzo kontrowersyjne pojazdy.

Przypomnijmy co znajduje się pod maską RS4-R, bo tam możemy znaleźć silnik V6 o pojemności 2.9 litra, który po modyfikacjach ABT rozwija moc 523 KM i 690 Nm. Do tego o wrażenia akustyczne dba wydech z końcówkami o przekroju 102 mm. Takie wartości chyba wystarczą, aby złapać przestępców na niemieckich autostradach, w końcu nie ma ograniczenia prędkości, więc i policjanci mogliby się zabawić od czasu do czasu. Wizualnie samochód został ubrany w charakterystyczne barwy POLIZEI, dołożono oświetlenie ostrzegawcze w przednim grillu oraz komplet lamp na dachu, a bazą było srebrne nadwozie z czarnymi dodatkami. Teraz, gdy dodano niebiesko-limonkowe barwy wygląda na jeszcze szybsze.

Jednak auto powstało w celu głoszenia pewnej ideii. Chodzi o to, aby uświadomić ludziom, że ulepszenia rynku wtórnego można zastosować w samochodzie przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pozostać zgodnym z przepisami. Ma to szczególne znaczenie teraz, gdy w Niemczech padają głosy, żeby wprowadzić w całym kraju ograniczenia na autostradach. Jednak bardzo często wprowadzane modyfikacje przez licencjonowanych i szanowanych ma całym świecie tunerów poprawiają bezpieczeństwo lub przynajmniej go nie pogarszają. Oficjalnie Essen Motor Show rusza jutro i potrfa przez najbliższy tydzień do 8 grudnia włącznie.

Foto. materiały prasowe ABT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *