Chociaż do głównych wydarzeń związanych z Paris Motor Show zostało jeszcze sporo czasu, już dziś organizatorzy imprezy ogłosili częściowe odwołanie. To już kolejne ważne wydarzenie motoryzacyjne odwołane z powodu epidemii koronawirusa.

Termin, w którym miał odbywać się Paris Motor Show, to początek października. Jak wynika z informacji prasowych wydarzenie zostało częściowo odwołane z powodu panującej obecnie epidemii koronawirusa. Decyzja ta, ogłoszona sześć miesięcy przed głównymi wydarzeniami zaskoczyła wszystkich. We Francji odnotowano już ponad 40 tysięcy przypadków, a śmierć z powodu choroby wywołanej koronawirusem poniosło prawie 3 tysiące ludzi.

Salon samochodowy w Paryżu to kolejne ważne, w kalendarzu motoryzacyjnym, wydarzenie, które zostaje odwołane. Decyzja została ogłoszona zaraz po odwołaniu targów motoryzacyjnych w Detroit. Wiemy jednak, że powróci on dopiero w czerwcu 2021 roku. Wcześniej ofiarą koronawirusa padły kolejno Goodwood Festival of Speed oraz New York Auto Show, jednak te wydarzenia, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, odbędą się jeszcze w tym roku.

Pewnym jest, że rynek motoryzacyjny oraz firmy produkujące auta strasznie na tym cierpią. Producenci zamykają fabryki, a klienci nie mogąc wychodząc z domu nie mają szansy za zakup nowego auta. W samych Stanach Zjednoczonych wiele zakładów zamknięte jest do końca kwietnia. Oznacza to, że gdy powrót do normy potrwa dłużej niż wszystkim może się wydawać. Europejscy producenci decydują się na ograniczenie nakładu w fabrykach oraz stosują wszelkie, stosowne wymogi bezpieczeństwa.

Foto. materiały prasowe

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *