Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

W okresie zimowym kluczowym elementem stają się opony, bo warunki są wymagające dla naszego samochodu. Uniroyal oferuję oponę MS Plus 77 na ciężkie zimowe warunki

Nadeszła jesień, więc już niedługo przyjdzie nam wymienić opony na zimowe. W komfortowej sytuacji są osoby, które posiadają opony w odpowiedniej kondycji i mogą je spokojnie założyć do swojego samochodu. Jednak sporo osób stanie w tym roku przed wyborem odpowiedniej opony, która sprawdzi się na drodze. Tutaj z pomocą przychodzi Uniroyal (Grupa Continental), które oferuje oponę MS Plus 77.

Zacznijmy jednak od tego, dlaczego warto decydować się na opony zimowe i dlaczego ważna jest ich dobra kondycja.

Opony zimowe zawierają znaczną ilość naturalnego kauczuku, dzięki czemu zachowują elastyczność w niskich temperaturach. Jeśli opony są miękkie to poprawia się prowadzenie pojazdu, a opony letnie w niskiej temperaturze szybko stają się twarde, co wpływa na bezpieczeństwo. Optymalna temperatura pracy opon zimowych to wartości poniżej 7 stopni Celsjusza. Ważne jest też, aby zwracać uwagę na oznaczenia opon stosowane indywidualnie przez producentów i tak np. Uniroyal stosuje znaczek M+S w celu oznaczenia opon, których bieżnik jest zaprojektowany pod kątem właściwej pracy w śniegu.

Warto przed sezonem zimowym sprawdzić stan bieżnika, gdyż zalecane są wartości powyżej 4 mm. Gdy nasze opony zbliżają się do limitu użyteczności warto wcześniej przemyśleć zakup, aby nie okazało się później, że niemiło zostaniemy zaskoczeni, gdy samochód zachowa się w sposób niekontrolowany przez zbyt niski bieżnik opony. Jeśli jesteśmy już przy stanie opony to równie ważne jest ciśnienie. Należy utrzymywać wartości podane przez producenta, bo żadna ze skrajności nie służy dobrze ani zużywaniu się opony ani jej zachowaniu w wymagających warunkach, co zazwyczaj kończy się utratą jej właściwości.

Uniroyal poleca oponę MS Plus 77, która została stworzona do jazdy w ciężkich zimowych warunkach oraz, gdy na drogach zalega błoto pośniegowe. Zjawisko Aquaplaningu, z którym możemy się spotkać, gdy po obwitych opadach przychodzi odwilż, powoduje, że samochód może zacząć “płynąć”. Wszystko przez klin wodny, który dostając się pod oponę zmniejsza jej przyczepność i tym samym utrudnia prowadzenie pojazdu. Duży wpływ na to ma bieżnik opony i odprowadzanie wody będące kluczowym elementem w eliminowaniu wspomnianego zjawiska. Również stan opony odgrywa ważną rolę, bo zmniejszona użyteczność opony pogarsza jej właściwości. Szerokie, otwarte w części centralnej i barkowej kanały bieżnika poprawiają odprowadzanie wody z powierzchni styku opony z nawierzchnią. Jednocześnie, puste przestrzenie zwiększają zdolność kanałów bieżnika do absorpcji wody. Oba czynniki poprawiają bezpieczeństwo na mokrej nawierzchni. Liczne lamele to dodatkowe krawędzie tnące. Dzięki temu bieżnik lepiej wgryza się w śnieg, poprawiając trakcję.

Opona Uniroyal MS Plus 77 zalecana jest do samochodów kompaktowych, średniej i wyższej klasy oraz do SUV-ów. Producent zaleca ją do takich modeli jak m.in.: VW Golf, Peugeot 207 i VW Touareg. Występuje w rozmiarach od 13 do 20, a szerokość i profil można do woli wybierać spośród bogatej oferty. Zapewne dla większości kupujących ważna jest cena i tutaj MS Plus 77 wypada bardzo konkurencyjnie, a do tego oferuje dobre właściwości jezdne. Zachęcający do zakupu może być fakt, że od 14.10.2019 r. do 24.11.2019 r. trwa konkurs, w którym można wygrać ciekawe nagrody. Gwarantowana nagroda to 2x voucher 2D do sieci Multikino, a raz w tygodniu losowany jest zwrot gotówki za opony.

Warto wspomnieć o samej firmie Uniroyal, która ma ponad 45 lat doświadczenia w produkcji opon deszczowych i zapewnia optymalne osiągi na mokrej nawierzchni. Doświadczenie to kluczowy element przy projektowaniu opon, bo oponę najlepiej przetestować w najgorszych warunkach, a przez tyle lat można sprawdzać nie tylko zachowanie nowej opony, ale również jej wytrzymałość na wiek, sposób zużywania i równomierność eksploatacji. Do produkcji opon używana jest najnowsza technologia, która pomaga lepiej zrozumieć zachowanie opony w konkretnych warunkach. Wyobraźmy sobie sytuację, że opona zimowa świetnie sprawdza się w głębokim śniegu, ale źle odprowadza wodę, gdy następuje tzw. plucha. W tym momencie otrzymujemy oponę nienadającą się do użytku zimą, bo nie mamy przecież jednakowych warunków przez cały sezon. Z tego też powodu Uniroyal stawia na zaawansowaną technologię i jej ciągły rozwój, aby odpowiadać na zmiany klimatu oraz charakterystyczne sytuacje na drodze.

Zasady konkursu:

1. Kup komplet opon zimowych Uniroyal MS plus 77 i zachowaj paragon.
2. Wgraj paragon, a następnie wypełnij formularz kontaktowy.
3. Odpowiedz na pytanie konkursowe Co sprawia Ci radość podczas jazdy zimą? i wyślij zgłoszenie.
4. Odbierz nagrodę gwarantowaną: 2x voucher 2D do sieci Multikino
5. Czekaj na wygraną. Co tydzień do wygrania 1x zwrot gotówki za opony.

Promocja trwa od 14.10.2019 r. do 24.11.2019 r., a konkurs będzie odbywał się na stronie zimazuniroyal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *