Redaktor | Fotograf

Insignia, choć miała tylko dwie generacje, zapisała się w pamięci wielu osób, jako flagowa limuzyna Opla. Niestety, od 2008 roku sporo się zmieniło, a zwłaszcza gusta konsumentów. W związku z tym, niemiecki producent chce zachować nazwę modelu, jednak zmienić jego charakter. Wobec tego, flagowy model stanie się SUVem opartym na Peugeotach 3008 i 5008. Nastąpi to już w 2024 roku. W gamie znajdą się odmiany elektryczne, a silniki spalinowe będą pochodziły z koncernu PSA.

W ostatnim czasie w motoryzacji dzieje się bardzo dużo. Modele, do których byliśmy przyzwyczajeni, znikają z rynku, lub całkowicie zmieniają swój charakter. Wszystko wskazuje na to, że nie ominie to również Opla Insignii. Flagowa limuzyna Opla ma stać się SUVem. Choć zachowa swój luksusowy i dostojny charakter, dość mocno się zmieni. Insignia miała już jednak uterenowioną odmianę Country Tourer, która pod maską mogła mieć nawet znakomity silnik 2.0 Biturbo. Prezentacja następcy odbędzie się prawdopodobnie już w 2024 roku.

Opel Insignia przetrwa na rynku jako SUV, premiera już w 2024 roku

Nie jest to jedyny przykład limuzyny, która zostanie wycofana z rynku lub zmieni swoją formę. Spotkało to między innymi Volkswagena Passata, który przetrwa jedynie jako kombi, a także Citroena C5, który stał się SUVem. W przypadku Insignii bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz. Skoro Opel należy do koncernu PSA, prawdopodobnie podąży ścieżką Citroena, ponieważ musi czymś zastąpić flagowy model. Nazwa Insignia raczej przetrwa, ponieważ ugruntowała już swoją pozycję wśród klientów, którzy wybierali poprzednie generacje modelu.

Opel Insignia przetrwa na rynku jako SUV, premiera już w 2024 roku

Cała gama silnikowa również będzie pochodziła z koncernu PSA. W związku z tym możemy spodziewać się silników 1.6 Turbo o mocy od 180 koni mechanicznych, a także wielu układów hybrydowych typu plug-in. Najmocniejszy w koncernie osiąga 360 koni mechanicznych, jednak póki co jest dostępny jedynie w Peugeocie 508. Z racji tego, że Insignia będzie flagowym modelem, również może oczekiwać na taką odmianę. Niewykluczone, że uterenowienie dotknie także kompaktową Astrę.

Foto. materiały prasowe producenta Zdjęcie główne: Auto Express

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *