Założyciel | Redaktor naczelny Pasjonat motoryzacji i marketingu - wielu mówi, że urodził się z benzyną we krwi, lecz lekarze wciąż mają wątpliwości jak to możliwe.

Temat BMW serii 4 jest bardzo kontrowersyjny, bo spór o nerki trwa od kilkunastu miesięcy, ale wiemy coraz więcej o tym samochodzie i powoli się przełamujemy

Już wkrótce powinniśmy zobaczyć zupełnie nową serię 4, która dołączy do zaprezentowanej w 2018 roku serii 3. O tym samochodzie dużo się mówi w ostatnim czasie, bo jest dosyć kontrowersyjny ze względu na swoje duże nerki, do których jeszcze nie przywykliśmy. Jednak to jest już pewne, bo choć mało kto wierzył w taką stylistykę po zaprezentowaniu Concept 4 to jednak dzisiaj nie powinno to być nic nadzwyczajnego. Zanim pojawi się wariant sportowy konieczne jest pokazanie odmiany standardowej o nadwoziu Coupe oraz Cabrio, a nieco później Gran Coupe. To właśnie grafika GC została stworzona na bazie BMW Concept i4, który to znamy już od jakiegoś czasu i jest nie mniej kontrowersyjny od seryjnej “czwórki”.

BMW serii 4

Różnice miedzy Coupe a Gran Coupe ponownie będą najbardziej widoczne w linii dachu, który to w przypadku GC będzie nieco smuklejszy. Samochód ma być bardziej praktyczny od serii 3 dzięki znacznie większej powierzchni dla pasażerów drugiego rzędu, a to doceni wielu kupujących. Mamy tutaj dokładnie taki sam zabieg jak w przypadku serii 8, gdzie również pojawia się Coupe i Gran Coupe. Co ciekawe, jest bardzo prawdopodobne, że zobaczymy M4 Gran Coupe. Rywalem może być Audi RS5 Sportback, które gości w gamie producenta z Ingolstadt od bardzo dawna. Jednak ta kwestia nie została w 100% potwierdzona i należy brać ją bardziej jako plotkę niż pewną informację.

BMW serii 4

Mechanicznie seria 4 będzie bardzo zbliżona do obecnej serii 3, a nawet można powiedzieć, że układy napędowe zostaną przeniesione. Zatem możemy spodziewać się zarówno silników wysokoprężnych jak i spalinowych, ale również hybryd, które to do serii 3 zawitały w ostatnim czasie. W sportowych wariantach M dalej będziemy mogli wybrać opcjonalnie manualną skrzynię biegów co zadowoli wielu purystów modelu, bo manualna przekładnia już jakiś czas temu odeszła do lamusa i w jej miejsce zawitał automat. Premiery serii 4 możemy spodziewać się w najbliższych miesiącach, a odmiana Gran Coupe powinna pojawić się w pierwszym kwartale 2021 roku.

Foto. zer.o.wt via Instagram

Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *